Teisipäev, november 7, 2017
 

Küünlast alguse saanud tulekahjus hävis elumaja

5. novembril veidi peale südaööd sai häirekeskus teate tulekahjust Saaremaa vallas Mägi-Kurdla külas. Teataja sõnul oli küla kohal näha tulekuma ning ta arvas, et tegemist võib olla tulekahjuga. Helistaja liikus tulekuma suunas ning andis mõne aja pärast teada, et põleb vana talumaja. Majast oli välja pääsenud maja peremees. Päästjate saabudes põles maja lausleegiga ning sisse oli kukkunud hoone katus. Tulekahju lokaliseeriti kella kaheks öösel ning kustutati lõplikult tund hiljem.
Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada põlema jäänud küünlast. Majas viibinud mehe äratas unest tööle hakanud suitsuandur, mis küll ei olnud paigaldatud lakke, vaid lebas laual. Peremees toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Tulekahjust pääsesid veel kaks kitse ning koer koos kahe kutsikaga.
Head inimesed, rõhutame, et küünal tuleb paigutada ohutusse kohta ja kindlale, mittepõlevale alusele. Kindlasti ei tohi seda jätta järelevalveta. Seekord päästis inimelu selgelt suitsuandur. Oleme selle eest tänulikud, kuid siiski tuletame meelde, et suitsuandur tuleb paigaldada lakke! Õigesti paigaldatud suitsuandur hakkab tööle ruumis levivate põlemisjääkide ja suitsu peale, andes häire siis, kui pääsemine ja tule kustutamine on inimesele endale veel jõukohane. Kui võtate anduri patarei vahetamiseks või puhastamiseks laest alla, pange ta sinna ka kohe tagasi. Ei või iial teada, kas ta riiulile või lauale unustatuna teid põlengust säästa võib, sest suits ei pruugi jõuda selliselt õigel ajal andurini.
Vastu talve oma kodust ilma jäämine on ränk ning veel rängem on see teadmine, et seda oleks saanud täielikult vältida, kustutades küünla õigel ajal.

Päästeamet

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411