Teisipäev, november 7, 2017
 

Coop Pank avas Kärdlas pangapunkti

Arno Kuusk
Oktoobri alguses Eestis tegevust alustanud Coop Pank avas Hiiumaal pangapunkti – see on kolmas pank Swedbanki ja SEB Panga kõrval, mille teenuseid Hiiumaal nüüd kasutada saab.
Erinevalt senistest pankadest pole Coop Pangal Hiiumaal kontorit, kuid iga­päevaseid pangatehinguid saab teha Kärdlas Tormi Konsumis asuvas pangapunktis. Kaupluses saab avada kontot, taotleda panga­kaarte ning sõlmida väike­laenu ja krediidi­lepinguid.
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons ütles, et saare ühistu on võrdselt teiste ühistutega Coop Panga ning kaubanduse ja panganduse sünergia loomisel millegi uue ja suure sünni juures.
“Lisaks igapäevaste rahaasjade lihtsustamisele on see märgiliseks verstapostiks ja sõnumiks, et maapiirkondade arengusse tuleb lisaks riiklikule poliitikale panustada ka ettevõtluses,” ütles Antons.
Pangateenused poest
Coop Pank on teatanud, et uue panga tulekuga muutuvad esmased pangateenused kättesaadavamaks eelkõige maapiirkondades. Nii saavad kodulähedased maapoed tulevikus leevendada Coop panga klientide sularaha välja­võtmise vajadust olu­korras, kus sularaha­automaadid on vaid suuremates keskustes ja ka nende hulka vähendatakse.
Hiiumaal sulges Swedbank septembri lõpus Tormi Konsumi juures asunud panga­automaadi, kuigi ühistu soovis automaadi säilimist.
Neljapäeval Hiiumaal viibinud Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink rääkis, et alates kevadest tahetakse hakata pakkuma klientidele sularaha väljamakseid kõigis Coopi kaupluse kassades üle Eesti.
“Kui Eestis on 764 sularahaautomaati, siis meie sularahavõrgustik hakkab koosnema ligikaudu tuhandest Coop kassast üle Eesti,” selgitas Rink. “Samal ajal saavad meie kliendid ilma lisatasuta kasutada kõikide teiste pankade sularaha­automaate.”
Kõik see kokku peaks tegema sularaha Coop Panga klientide jaoks kergesti kätte­saadavaks.
Kliendiks saab lihtsalt
Coop Pank ootab klientideks kõiki eraisikuid, väike- ja keskmise suurusega ette­võtteid. Partneriks soovitakse olla 80 000 tarbijate ühistu omanikule, 600 000 Coop kaupluste püsikliendile, aga ka panga uutele ning vanadele klientidele.
“Kliendiks saavad hakata kõik: selleks ei pea olema Coop Eesti klientomanik ega omama kliendikaarti,” ütles Rink. Coop Panga kliendiks saab tasuta, esitades sooviavalduse Coop Panga veebilehel, pangakontoris või täites ankeedi kaupluses asuvas pangapunktis või pangastendil.
Coop Panga suuromanik on Coop Eesti – 19 piirkondlikust tarbijate ühistust koosnev Eesti suurim toidu- ja esmatarbekaupade müügiga tegelev grupp, millel on üle Eesti 350 kauplust ning ligi 600 000 püsiklienti. Hiiumaa Tarbijate Ühistul on Hiiumaal kokku seitse kauplust.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411