Reede, oktoober 13, 2017
 

Uus album Liidilt

repro
Hiiumaa helilooja Indrek Liit andis teada, et ilmunud on tema uus klassikalise muusika album “Heatahtlikkus”, millel leiduvad klaveri­palad on Indrek Liidi looming, esitab Reet Ristmägi.
Indrek Liit ütles, et lood on kirjutatud selliselt, et neid oleks lihtne kuulata ja arusaadavad kõigile.
Ta märkis, et tema varasemast loomingust erineb see oopus palju. “Olen kirjutanud erinevaid laule ja tangosid, aga nüüd on tegu klassikalise vormiga: rondoga,” ütles Liit. “Minu EMTA heliloomingu eriala õppejõud Helena Tulve ütles ükskord mulle, et klaverile on kõige raskem kirjutada. Võtsin ennast kokku ja tegin ära.”
Albumil leiduvad lood on autori sõnul valdavalt rahulikud ja minimalistlikud. “Natuke on ka tempokamaid, aga üldine foon on hästi rahulik,” ütles Liit. Heliplaat sobib tema sõnul taustamuusikaks, et seda kuulates vaikselt oma mõtteid mõlgutada.
Album on valminud hiidlaste koostöös. Liit märkis, et esmakordne koostöö Reet Ristmägiga sujus väga hästi. Klaveripalad salvestas Taavo Taelma, kujunduse tegi
Valdek Alber. Album on müügil Nelja Nurga galeriis, Hiiumaa muuseumi Pikas majas, turismiinfokeskuses, Magnuse Äris ja Pildikojas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411