Reede, oktoober 20, 2017
 

Nööbist kinni

Kuidas võib rahule jääda sotsiaaldemokraatliku erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa koalitsioonikõnelustega senise käiguga?

Vastab valimised võitnud SDE piirkonna juht Reili Rand: “Kõnelused on läinud kenasti, sest meie programmides on väga suur ühisosa ja meie meeskondadel on sarnased väärtused. Arutelud on olnud konstruktiivsed ja me oleme leidnud kompromissi ka küsimustes, kus meil olid erinevad lähenemised. Kuna mõlema meeskonna esindajad on osalenud omavalitsuste ühinemisläbirääkimistel, siis on varasemalt juba paljud punktid uue omavalitsuse käivitamisel läbi arutatud.

Senine läbirääkimiste kogemus annab ka kindlust, et suudame kompromissi leida ka hiljem üles kerkivates küsimustes. Kahe meeskonna programmides põhimõttelisi vastuseise ei ole. Väga paljuski kattub meie nägemus sellest, kuhu soovime välja jõuda, et Hiiumaal oleks parem elukeskkond. Programmid täiendavad teineteist, sest on punkte, mida ühel on, aga teisel ei ole. Oleme seadnud eesmärgiks jõuda koalitsioonileppe sõlmimiseni lähinädalatel.

Peame oluliseks võtta aega sisu läbi arutamiseks ning plaanide koostamiseks. Oleme uues olukorras, kus oleme võtnud vastutuse käivitada ja juhtida tervet Hiiumaad ühendavat omavalitsust. Seni oleme kokku leppinud, et vallavanema kandidaadi esitame meie ning volikogu esimehe Valimisliit Ühine Hiiumaa. Tänaseks [19. oktoobriks – toim] ei ole valimisliit oma kandidaadi osas ettepanekut veel teinud.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411