Reede, oktoober 6, 2017
 

Naiskodukaitsjail tihedad nädalavahetused

Helja Kaptein
Naiskodukaitse Lääne ringkonnas oli väga sisutihe nädalavahetus. “Ilmselt on suvel puhatud piisavalt ja sügisel on tahtmist taas oma oskusi ja võimeid proovile panna,” ütles Naiskodukaitse Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi.
Ringkonna naiskodukaitsjad olid eelmisel nädalavahetusel väljas viiel Kaitseliidu ettevõtmisel. Eriti nutikad pidid olema side ja staabi erialavõistlusele minejad, kelle hulgas hiidlastest Küllike
Tammeveski. Läänlastest olid võistkonnas Eda Tamme, Reeli Rae ja Ester Karm – kõik koos naasid viienda kohaga.
Viis hiidlast käis koos pärnakate, saarlaste ja läänlastega ellujäämiskursusel. Kolme päeva jooksul andsid instruktorid kursuslastele vajalikud põhiteadmised ellujäämise kohta. Loodusest saadavatest vahenditest ehitati endale ulualune, sepistati nuga, õpiti erinevaid võimalusi tule tegemiseks ja puhta vee saamiseks ning kasutati taimi nälja kustutamiseks. Ellujäämis­kursuselt saabunud Julia Gurjeva rääkis, et on nüüd targem ja tugevam: “Emotsioonid on laes: mida rohkem oskad, seda rohkem tahad ja suudad teha!”
Lisaks oli eelmisel nädalavahetusel ohutushoiu kursus Ristil, naiskodukaitsjad olid noortele abiks läbi viimas võistlust Kotkaretk Läänemaal ja toitlustamas kaitseliidu lahing­laskmistel Tapal.
Juba järgmisel nädalavahetusel on ajaloopäev Lihulas ja naiskodukaitse juhtide õppepäev Läänemaal.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411