Reede, oktoober 27, 2017
 

Kärdla välijõusaal valmimas


Hiiumaa jooksugrupi eestvedaja Liis Remmelg rääkis, et tänaseks on plaanitud viimaste seadmete paigaldus, hiljem lisatakse pinnase hakke­puidukate ja kaks päikesepaneelidel töötavat valgustit. “Loodame, et oktoobri lõpuks on meie välijõusaal valmis,” ütles Remmelg.
Sportijaid ootavad nüüdsest kõhulihaste treening­vahend, kätekõverduskangid, lõuatõmbekangid, rööbaspuud, tasakaalupoom, välijõusaali rippredel, kõik-ühes seade venitussein-ratta- ja suusahoidja ning kolm fitness-seadet. Seadmete tarnija ja paigaldaja on OÜ PoMo Playgrounds ja projekti koguhind ligi 12 000 eurot. Välijõusaali valmimisel on aidanud kaasa kohaliku omaalgatuse programm ligi 2000eurose toetusega, LEADER-taotlusvoorust saadi toetust valgustite paigaldamiseks ja Hiiu valla kaasava eelarve esimesest voorust ligi 9000 eurot seadmete jaoks. Oma õla on alla pannud OÜ Faasion ligi 1200 euroga, hakkepuiduga toetab OÜ HMPK.
Kaasa aitas Hiiu valla majandus­osakond, mille abiga sai välijõusaali plats tasandatud. Välijõusaali ehitus­projekti rahastust aitasid kokku saada paljud eraisikud: neid oli Hiiumaa jooksu­grupist, väljastpoolt jooksugruppi ja isegi mandrilt. Ka on jooksugrupi vabatahtlikud käinud ka jõusaali maaalal tööd tegemas. “Oleme ülimalt rõõmsad, et projekt on sündinud koostöös kogukonnaga,” ütles Liis Remmelg. Ta avaldas lootust, et inimesed oskavad tehtud tööd väärtustada ja seadmed püsivad kaua. Ka on jooksugrupil kokkulepe, et omavalitsus aitab välijõusaali korras hoida.
Hiiumaa esimene välijõusaal asub Kõrgessaare Mõisa­pargis.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411