Reede, oktoober 6, 2017
 

Jari Lindroos: Hiiumaa ettevõtluse arendamise üks võti on konkurentsivõimeline energiahind

Peep Lillemägi
Üks Hiiumaa söögi­kohti, mis aastaringselt avatud, asub Roograhu sadamas, kus nii hiidlastele kui Hiiumaa külalistele valmivad hõrgud pitsad, aga ka muud suurepärased toidud, mida mõnele teisele väljaandele kirjutades lausa gurmeeroogadeks peaks nimetama.
Hiiumaal piisab teadmisest, et toidud on väga maitsvad ja sel puhul pole ka fakt, et Kärdlast kohalejõudmiseks on vaja ette võtta autosõit, eriti määrav.
OÜ Gruuv ja Roograhu sadama omanik Jari Lindroos ütleb, et Hiiumaal tegutseva ettevõtja suurim rõõm on ilus loodus, rahulik elukäik ja rõõm sellestki, kuidas kliendid neid Hiiumaa eripärasid naudivad. “Minul ettevõtjana on toetust olnud kaaskodanike positiivsest suhtumisest ja mõnusast koostööst,” kinnitab ta ja lisab, et mured on samad, väikesed ja argised, mis ettevõtjatel küllap igal pool on.
Vastuseks küsimusele, kas saarelisus ka kuidagi takistab, vastab Jari, et sadama puhul saavad takistuseks olla vaid halvad ilmaolud. “Need võivad muidugi piirata ka kaupade ja klientide saabumist, aga ei midagi hullu, saame hakkama,” ütleb ta.
Uurin, mis nipiga suuremast inimasustusest eemal paiknevat Roograhu toitlustus­kohta suudetakse hoida lahti ka talvel, samas kui paljud Hiiumaa suverestoranid sulgevad uksed juba esimeste lehtede langedes. “Talvel on elu ja töörütm rahulikumad, elame kokkuhoidlikult, personali on vähem, aga hea hinna ja kvaliteedi suhtega oleme suutnud tagada endale piisavalt kliente, et ka talved üle elada,” vastab Jari Lindroos ja jääb mulje, et muud suurt saladust siin tõesti polegi.
Ühe põhjusena, miks tema toitlustusettevõttes asjad sedasi laabuvad, tsiteeris Äripäev kevadel Roograhust kirjutades Jari mõtet, et “kuna restoranipool läks intensiivseks, pidasin ma õigeks, et ka personal saaks selles äris osaleda.” Nii rääkis Roograhu sadama omanik kevadel roosale majanduslehele sellest, miks kaasas osanikeks ka töötajad. Küllap on omanikuna hoopis teine tunne toimetada kui palgatöölisena.
Hiiumaa püsielanike arvu kasvatamiseks peaks Jari Lindroosi arvamusel olema saarel rohkem töökohti. “Ettevõtted, eriti suuremad tootmisettevõtjad vajavad töökohtade tekitamiseks konkurentsivõimelist energia- ja logistika hinda. Siin peab tulema appi maa- ja omavalitsuse lobitöö valitsusega ning riigi regionaalpoliitika. Eesti turvalisuse mõttes on tähtis, et elu oleks mujalgi kui vaid Tallinnas,” arutleb Jari.
Majutuse ja toitlustusega tegelev ettevõtja märgib, et turistide ja külaliste lisandumiseks oleks ka väljaspool hooaega vaja Hiiumaal korraldada rohkem kultuurisündmusi, kontserte, teatrietendusi ja selleks on tarvis piisavalt suurt saali, mida saaks kasutada ka seminari- ja kokkutulekuruumina. “Siis lisandub ka majutus- ning teenindusasutusi. Hakatuseks on aga vaja aktiivsust, tegutsemist ja koordineerimist,” lausub Jari Lindroos kõikidele alustavatele ettevõtjatele ja ettevõtluspoliitika kujundajatele soovituseks.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411