Reede, oktoober 13, 2017
 

Hiiukala tegevjuhiks valiti Kaja Hiis-Rinne

Triin lukas
MTÜ Hiiukala juhatuse esmaspäeval toimunud koosolekul otsustati valida tegevjuhiks Kaja Hiis-Rinne.
MTÜ Hiiukala senine, lapsepuhkusele suunduv tegevjuht Tuuli Tammla rääkis, et Hiiukala töösse on Kaja panustanud vabatahtlikuna juba pikka aega: “Nii Tuulekala festivalil trollinguliste registreerimislaua taga kui kohvikutepäeval kalakohvikus kaasa lüües, aga näiteks ka osaledes strateegia koostamise juhtrühmas või esindades Grüne Woche messil Hiiumaa kalandus­piirkonda.”
Kaja töötab 8. novembrini sihtasutuses Tuuru mitte­tulundusühingute nõustajana ja alustab tööd Hiiukalas 13. novembrist. Varasemast on Kajal Kärdla linnavalitsuse osakonnajuhataja ning Hiiumaa ametikooli õpetajatöö kogemus. Hiis-Rinne rääkis, et on Hiiukala tegemistega hästi kursis ja üleminek tuleb sellevõrra lihtsam nii talle endale kui ühingu liikmetele. “Need teadmised ja oskused, mis mul on konsultandina, klapivad täpselt, et teha Hiiukala liikmetele bürokraatlikud protsessid võimalikult lihtsaks, olla tõlgiks asjaajamistes,” ütles ta.
Hiis-Rinne lisas, et ka töö MTÜde konsultandina oli talle südamelähedane ja väiksemas mahus jätkab ta tööd kolmanda sektori heaks vabatahtlikkuse alusel.
Ka uue kodanikeühenduste konsultandi algus saab Hiis-Rinne sõnul olema lihtne, sest tuleva aasta alguses käivitub Kodanikuühiskonna sihtkapitali toel just MTÜde konsultantide arenguprogramm, millest uus töötaja saab kohe hakata osa võtma. “Mu süda jääb rahule, et ka sealtpoolt jooksevad asjad õigesti edasi,” märkis Kaja Hiis-Rinne.
MTÜ Hiiukala tegevjuhiks kandideeris seitse inimest.
Mittetulundusühing Hiiukala tegutseb avalikes huvides Hiiu maakonna kalanduspiirkonna säästva arengu nimel ja jagab Hiiumaal Euroopa merendus- ja kalandusfondi toetusi. Eelarves on kohaliku arengu strateegia rakendamiseks 2,26 mln eurot, algatusrühma tegevusteks 0,44 mln eurot.
Hiiukalal on 96 liiget, kelle hulgas on nii mittetulundusühinguid ja sihtasutusi, füüsilisest isikust ettevõtjaid ja osaühinguid kui kõik neli kohalikku omavalitsust.
Ühingu eesmärkideks on suurendada piirkonna kalandussektoris tegelevate juriidilistest isikutest ja füüsilistest isikutest ettevõtjate omaalgatust ja organiseerumist piirkonna kalanduse ja kalandusega seotud tegevuste arendamiseks; edendada ja aidata kaasa piirkonna rannakülade ja -elu arengule; aidata kaasa traditsiooniliste mereliste tegevuste säilimisele ja arendamisele piirkonna rannaaladel; viia ellu piirkonna kalandusstrateegia, korraldades piirkonna projektide rahastamist ning nõustamist; arendada avaliku-, era- ja mittetulundussektori koostood ning arendada koostööd teiste ühendustega Eestis ja mujal Euroopas.

Liina Siniveer

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411