Teisipäev, oktoober 10, 2017
 

Hästi tehtud!

Käina valla edusammud valguskaabli ja kiire interneti kasutuselevõtul on muust saarest kilomeetrite jagu ees. Selleks, et edu saavutada, on vallajuhid mõelnud väljas­pool raame ja teinud igakülgset koostööd nii taristu rajajate kui muidu üsna tõrksa telekomifirmaga, rakendanud vallaelanike huvides LEADER-programmi võimalusi ja kaasanud vallaelanikke endid.

Ja kõike seda teinud täpselt õigel ajal ja pisut varemgi – ikka selleks, et mitte hakata tehtud tööd ümber tegema, vaid saada torustikud-kaablid ehk viimane miil paika siis, kui võrgu rajamine alles käib.
Ja tulemused on käega katsuda – üsna paljud vallaelanikud saavad juba lähiajal kiire interneti võimalusi kasutada.
Rõõm on kuulda ausat hinnangut valguskaabli ja õhu kaudu leviva interneti kohta. Kui vahepeal rääkisid telekomifirmad, kes võrkude väljaehitamiseks lisakulutusi teha ei tahtnud, kui ühest suust, et kaabli majja vedamisel pole mõtet ja üleõhunett on sama hää, siis nüüd selgub, et pole teps mitte ja tulevikuteenusteks võib sellest mahust väheks jääda.
Tubli tegu, Käina vald! Käina vallajuhid, kes niisuguseid asju tasa ja targu ja edukalt toimetavad, on igal juhul kiitust väärt. Küllap toimetavad nad tulevikus sama  tegusalt ka kogu saare hüvanguks.
10. oktoober 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411