Reede, oktoober 6, 2017
 

FC Hiiumaa loodud liitma

Möödunud pühapäeval korraldas MTÜ Hiiumaa Jalgpall oma suurele jalgpalliperele viie aasta täitumise puhul sünnipäeva­peo. Nagu sel puhul kohane, olid kutsutud kõik meie sõbrad ning toreda päeva avas Eesti jalgpalli liidu suur Rimi jalgpallifestival tüdrukutele, kus osales 39 tüdrukut. Eesti jalgpalli liidu rahvajalgpalli juht Teet Allas ütles, et kõik Hiiumaa festivalil osalenud tüdrukud jäid päevaga väga rahule, olid toredad võistlused ja mängud ning läbiviijate poolt päeva meenutuseks üks äge särk ja isiklik pall koos sussikotiga. Kokku on üle Eesti toimunud kümnel festivalil on osalenud 979 tüdrukut.

Sportlik päev jätkus MTÜ ja klubi sünnipäevaga, kus alustuseks rääkis päeva­juht Artur Valk veidi klubi ajaloost ja tänas toetajaid. Seejärel suundusid klubi juhatuse liikmed Argo Vasar ja Kaupo Valting ning MTÜ Hiiumaa Jalgpall asutaja ja Kärdla Linnameeskonna mängija Georg Linkovi juhendamisel värava peale täpsust lööma. Selleks, et värava ülemise lati pealt rulluks lahti uus FC Hiiumaa logo bänner. See oli väravale kinnitatud nii, et avanes vaatajatele oma ilus vaid täpse tabamuse korral. Jala sai esimesena valgeks Argo Vasar.

Uus logo valmis Georg Linkovi ja Valdek Alberi ühistööna: “Kuna oleme juba aastaid esindamas Hiiumaad kõikide saare piirkondade lastega, siis on igati loogiline samm minna üle ka ühisele ja liitvale nimele. FC Hiiumaa nimi on arusaadavam ka rahvusvahelistel turniiridel, lisaks on meie eesmärk turundada Hiiumaa nime ka kuival maal,” selgitas Georg Linkov uut nime.
Järgnes lapsevanemate omavaheline mõõduvõtt. Neid juhendasid Kärdla Linnameeskonna U15 vanuserühma mängijad Kermo Platov ja Indrek Nõulik. Lapsevanemate võistlus oli äge, sest ühel pool olid võistlemas ka meie klubi juhatuse liikmed, endised Kärdla Linnameeskonna mängijad Kaupo Valting ja Argo Vasar. Õnneks ei pidanud lapsevanemad mängima 2 x 45 minutit nagu tavaliselt mängitakse. Teisel poolajal mängiti juba batuudijalgpalli – mängijad olid kinnitatud poomide külge ja palli pidi väravasse toimetama liinide peal seistes. Siingi sai määravaks meeskonnatöö. Nalja sai palju ja mäng lõppes õnnelikult sõbraliku viigiga.

Lisaks võisteldi ka osavusmängudes ja teatevõistluses, ringmängudes lustiti koos Kärdla nukuteatrist külla tulnud Kersti Ojasaluga. Pered olid võtnud kaasa maitsvaid sööke ja jooke. Suurepärase punkti üritusele pani Coop Hiiumaa pagarite valmistatud 15kilone tort, mida kaunistas pilt kõigi meie jalgpallilastega ja klubi uus nimi koos logoga. FC Hiiumaa sai loodud.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411