Reede, oktoober 6, 2017
 

Emmaste vald ostis sotsiaaltööks auto

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Emmaste valla elanikud saavad nüüd vajadusel kasutada autot, mis mahutab nii ratastooli, poeskäijad kui toidukotid.
Emmaste vallavanem Tiit Paulus rääkis, et spetsiaalset autot oli sotsiaalosakonnal väga vaja, kuna praegu kasutuses olev oli vähem mahukas ja sageli ka remondis. Autot on aga pidevalt vaja ja see kergendab nii mõnegi elaniku teekonda arsti juurde, taastusravisse või kauplusesse.
Valla sotsiaaltöötaja Aimi Jaarma lisas, et nad ootasid uut autot juba aasta tagasi. “Palju on sõite arsti juurde Tallinna ja sinna juba katkise masinaga sõita ei taha,” selgitas ta. Ka oli seni kasutuses olnud autosse raske paigutada ratastooli. “Abivajaja peab aga enne ju kuidagi bussi saama,” lisas ta.
Uuemõisa autokeskuse müügijuht Harles Aavik ütles, et valla nõudmistele vastavat autot polnud raske komplekteerida. Kõik tehti tehases, kus nõutud osad külge pandi ja ühtlasi kontrolliti, et kõik osad ka turvanõuetele vastaks.
Autole lisati ratastoolikinnitus, kaldtee ratastooli lükkamiseks autosse, lisa astmelaud vanuritele sisenemiseks. “Siiani pidi kogu aeg olema pitsu kaasas, et need, kellel astumine raske, ka sisse saaksid,” rääkis vallavanem.
Lisad ja ümberehitus tegid hinda kallimaks 1000 euro võrra. Garantii on uuel autol viis aastat või siis kuni läbisõiduni 100 000 kilomeetrit.
Aavik lisas, et välja valitud Peugeot Traveller on igati tubli ja võimekas masin ning mutta ja lumevalli kinni ei tohiks jääda. “No ja teil on ju nii tubli vald, et teed kõik korras,” lisas Aavik.
Ka tunnustati Peugeot Traveller`i Red Dot disainiauhinnaga kui 2016. aasta kõige stiilsemat ja praktilisemat mahtuniversaali.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411