Teisipäev, oktoober 10, 2017
 

AS Dagöplast valiti aasta välisinvestori nominendiks

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse tänavusel ettevõtluskonkursil valiti üheks aasta välisinvestori tiitli nominendiks
AS Dagöplast.
“Mul oli hea meel, et Dagö­plast nomineeriti koos kahe teise ettevõttega Ettevõtluse arendamise sihtasutuse konkursil,” oli ettevõtte tegev­juht Jørn Johansen tunnustusega rahul.
EASi pressiesindaja Mariann Sudakov ütles, et AS Dagöplast jõudis konkursile EASi investorkonsultandi kaudu ning auhinnaväärilisena toodi praeguseks ühe Baltikumi ja Skandinaavia suurima kiletootja ettevõtte tehtud investeering Hiiumaale. Norra emaettevõte Biobag on Dagöplasti investeerinud 4,3 miljonit eurot. Lisaks majandusnäitajatele toodi välja ka Dagöplasti sotsiaalne mõju – ette­võte on piirkonnas oluliseks tööandjaks. Samuti väärib märkimist vastutustundlik mõtteviis ehk töödeldakse ümber plastijäätmeid ning möödunud aastat iseloomustab biomaterjalist toodete osakaalu kasv.
Johansen kinnitas Hiiu Lehele, et BioBag International omanikud on Dagö­plasti investeeringutega ja tulemustega rahul ning investeeringud jätkuvad ka järgmisel aastal. “Ettevõte on praeguste arengutega rahul, plaanime tugevdada ettevõtet veelgi ning oleme meie tuleviku suhtes Eestis ja Hiiumaal positiivselt meelestatud,” lisas Johansen.
See oli teine kord kui Hiiumaa ettevõte 2000. aastast korraldataval ettevõtlus­konkursil nominatsioonini jõuab. AS Dale oli aasta piirkonna ettevõtja nominent 2014. aastal.
Investeeringutega tegi Biobag International algust 2016. aastal, kui Norrast toodi 50 rekatäit seadmeid – nii koliti Hiiumaale üks BioBag International sealseid tsehhe. Mullu valiti AS Dagöplast selle eest Hiiumaa aasta investori nominendiks, laureaaditiitel läks tookord ASile HMPK.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411