Reede, oktoober 20, 2017
 

Ajujahil edukale hiidlasele 1000eurone eripreemia

Hiiu vald paneb koostöös Hiiumaa ettevõtjate liiduga välja vähemalt 1000eurose eriauhinna parimale tiimile, kes jõuab Ettevõtluse arendamise sihtasutuse võistluse Ajujaht parima 30 hulka. Üheks tingimuseks on, et tiimi kuulub vähemalt üks Hiiumaa elanik.

Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et vald soovib alustavaid ettevõtteid toetada ja ergutada konkursil osalema. “Viimasel kolmel hooajal on Hiiu vallast Ajujahi konkursile esitatud vaid üks idee, kuid samas on Hiiumaalt pärit mitmeid edukaid noori ettevõtjaid,” märkis Rand.

Ta viitas, et 23aastase Kaarel Kotkase ettevõte Veriff pakub virtuaalset isikutuvastamise teenust pankadele nii Eestis kui välismaal ning lisaks on ettevõttel toimiv koostöö Uberiga.
Rand julgustas julgelt mõtlema ka teisi hiidlasi, kes elavad ja toimetavad kas Hiiumaal, mandril või välismaal. Kogemus on tema hinnangul igal juhul väärtuslik, sest Ajujahi 30 parema hulka pääsevad tiimid saavad võimaluse läbida põhjalik arenguprogramm, millega kaasnevad koolitused rahvusvahelistelt spetsialistidelt.

Veriffi tegevjuht Kaarel Kotkas soovitas Ajujahist osa võtta nii noortel kui vanematel. “Oma idee testimiseks, ärivõrgustiku väljaarendamiseks ning ärikoolituse- ja praktika saamiseks on Ajujaht suurepärane konkurss,” ütles Kotkas. Ta tõi näiteks, et nii Taxify, Clickandgrow, Timbeter ja GoWorkaBit – need kõik on saanud tuule tiibadesse Ajujahilt. “Edu korral saab ju osa ka väga arvestatava suurusega auhinnafondist,” lisas Kotkas.
Ka on mitmed eelnimetatud tiimid pärast Ajujahi programmi läbimist otsustanud kandideerida kiirenditesse, et oma arengule hoogu juurde saada. OÜ-l Veriff, tõsi küll, õnnestus vajalikud kontaktid leida kiirendiväliselt. “Oleme fokusseeritud finantssektorile ning kasulikud kontaktid saime tänu tarkadele investoritele, kellest heaks näiteks on Rain Rannu, kes tuntud ka kui Ajujahi žürii liige,” selgitas Kotkas.

Varasemate hooaegade põhjal saab Ajujahi osalejat iseloomustada nõnda:
• Osalejate keskmine vanus on 30 eluaastat;
• 47 protsenti osalejatest on kõrgharidusega;
• 72 protsenti osalejatest on tööga hõivatud:
• 58 protsenti osalejatest on varasema ettevõtluskogemusega.
Ajujahi auhinnafond on 60 000 eurot. Idee saab esitada Ajujahi veebilehel www.ajujaht.ee, kust leiab ka lisateavet.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411