Reede, september 8, 2017
 

Valimised lähenevad

Valimised on meie kõigi suur võimalus rääkida kaasa selles, mis meil siin Hiiumaal järgneva nelja aasta jooksul toimuma hakkab.

Mitte mingil juhul ei saa öelda, et vahet pole, kes võimul. Mõelgem või võimuvahetustele Emmastes ja Kärdlas – need olid päris suured muutused, mis see kaasa tõi.
Sestap on oluline mõelda, milline valik oleks parim, seekord siis mitte minu vallale, vaid kogu saart hõlmavale ühisele omavalitsusele.
Tänavused valimisnimekirjad on õnneks meeldivalt pikad ning on, kelle vahel valida – tegusaid ja tublisid Hiiumaa inimesi leidub neis palju.
Ka peibutusparte ei paista õnneks kuskilt – ju me oleme liiga väikesed ja vaesed, et riigikogu liikmed siia kandideerima ei pressi.
Ka välireklaamile ei kulutatud liialt palju – kaks suuremat plakatit ja kõik. Natuke üllatav on, et suured ja “vanad” erakonnad Hiiumaal nii lühikeste nimekirjadega lepivad.
Ja mingi märk on ka see, et ühinemis­vastaste valimisnimekiri on tüki maad pikem kui ühinemise toetajate oma. Egas midagi – kui tulevad võimule, tuleb neil hakata ühisvalla asju ajama, sest vaevalt usutav, et riigikohtust haldusreformile tagasikäik antaks.
Meeldiv on, et vähemalt üks valimisliit on tänases lehes juba alustanud oma põhimõtete tutvustamisega. Lugegem siis hoolega, mida kandideerijad lubavad – see ainult lihtsustab valimistel valiku tegemist.
Sellest, et valimised lähenevad, kõneleb ka kõrgendatud huvi saata Hiiu Lehe arvamusküljele lugusid. On väga tervitatav, kui inimesed maakonnalehe veergudel oma seisu­kohtadest teada annavad, natuke kahju on, kui see soov tekkib alles enne valimisi.
Omalt poolt püüab ka maakonnaleht jõudumööda kaasa aidata sellele, et valijal oleks lihtsam valikut teha.
8. september 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411