Teisipäev, september 12, 2017
 

Ühiskudumine järgmise aasta beebidele

Nele Eller Hiiumaa käsitööseltsist kutsub nobenäppe osalema üleeestilises ühiskudumises, et kõik 2018. aastal Hiiumaal sündinud beebid saaksid koju minnes haiglast kaasa mütsi ja sokipaari või papud.
Lõng, muster ja värvid on kuduja enda valida, tingimuseks, et need on lastesõbralikud, looduslikud ja masinas pestavad, st beebiakrüül ei sobi. Valmis esemed tuleb läbi pesta ja kui kodus on lemmikloomi, tuleb pestud eset suletud kilekotis paar päeva sügavkülmas hoida. Esemete juurde oleks hea panna ka pesemissoovitused, mis kirjas lõngavööl. Vastsündinu sokid võiks olla tallapikkusega 8–10 cm ja müts ümbermõõduga 34–38cm. Võib teha ka natuke suuremaid, et beebid saaksid neid kanda ka pisut suuremaks kasvades.
Praeguseks on Elleril endal kootud kümmekond komplekti, lisaks veel mõned. Kokku aga on vaja poolsada komplekti – just nii palju sünnib aastas keskmiselt Hiiumaa haiglas lapsi. Eller kutsub kõiki ühiskudumises osalema. Kui komplekte saab rohkem, kui meie haiglal vaja, toetab käsitööselts mõnda teist maakonda, kus komplektide kokkusaamisega raskusi. “Näitame ka teistele, kui kõvad käsitööinimesed hiidlased on!” ütles Eller.
Tema soovitus on, et ühiskudumisel võiksid osaleda ka käsitööringid. “Õpilased võiksid õpetaja juhendamisel teha mõned komplektid käsitöötunnis,” tõi ta näite. Kaasa lööma aga on oodatud kõik.
Valmis asjad kogutakse kokku Tuuru majja, kus on käsitööseltsi n-ö pesa. Kellel on midagi juba valmis, võib need ära tuua, siis tekib ülevaade, kui palju ja mida on veel vaja juurde teha. Aeg tuleks enne kokku leppida Sirje Elleriga telefonil 5666 6879.
Valmis komplektid on haiglale kavas üle anda peale jõulu­laata. Lisateave Nele Elleri telefonil 516 6553 või meilil nele.eller@gmail.com

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411