Reede, september 1, 2017
 

Tuuru maja jäi esimesel katsel müümata

Harda Roosna | Hiiu Leht
SA Tuuru maja oli oksjonikeskkonnas osta.ee müügil maksi­maalse lubatud aja, 28 päeva ehk 21. augustini. Selle aja jooksul ühtki ostupakkumist ei laekunud.
Sihtasutuse nõukogu, kes juulikuisel koosolekul maja koos kinnistuga oksjoni korras müüki panna otsustas, pikendas oksjoniaega ja nüüd on maja müügis 4. septembrini.
Eilseks ühtki ostupakkumist laekunud polnud, küll oli üks helistaja, kes asja uuris.
Kinnistu müügihind muutunud pole, see on jätkuvalt 150 000 eurot. Raha on sihtasutusel vaja pangalaenu tagasimaksmiseks.
Oksjonitingimustes on kirjas, et maja peab vähemalt 1. detsembrini 2020 jääma kasutusse büroohoonena, kus on ka kaubanduspinnad, avalikes huvides tegutsevate organisatsioonide üüri­pinnad ning toimub koolitus- ja arendus­tegevus. Juhul, kui tulevane ostja maja sihtotstarvet muuta soovib, kaasneb sellega lisakulu 39 000 eurot.
Sihtasutuse juhataja Aivi Telvik rääkis, et hoone parendusteks saadud toetus­tingimustest tulenevalt kehtib nõue säilitada hoone senine kasutusotstarve ehk kasutada seda avalikes huvides. “Kui kasutusotstarve peaks muutuma, võivad tekkida toetuste tagasinõuded, mis ostu-müügi­lepingu alusel jääks ostja kanda,” selgitas Telvik.
Kui maja oksjonil müüa ei õnnestu, on nõukogu nõus maja otsustuskorras müüma Hiiu vallale. “Pakkumine vallale on tehtud ja vallavalitsusega ka eelläbirääkimised peetud, vallapoolne ostusoov aga peab saama volikogu heakskiidu,” selgitas Telvik.
Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et volikogu arutab Tuuru maja teemat septembrikuu volikogus.
Aastate jooksul on 1979. aastal valminud maja remonditud, välja on vahetatud kõik puitaknad ja uksed, sokli­korrus on välja ehitatud ja seal asub korras kohvikuruum. Hoone lamekatus on saanud uue katte, renoveeritud on elektrikilbiruum, uue kuue on saanud kõik koridorid, samuti saal ja kaks õppeklassi. Renoveeritud on ka välistrepp ja paigaldatud invatõstuk. Valmis on kogu hoone rekonstrueerimise ja nõrkvoolu projekt. Ka on Tuuru maja aktiivses kasutuses ja sellel on hulk rentnikke.
Telvik kinnitas, et Tuurule kuuluva kinnistu müük ei tähenda arendus- ja koolitustegevuse lõpetamist. “Keegi ei ole otsustanud, et arendus-, nõustamis- ja täiskasvanute koolitustegevus lõpetatakse – kompetents on kasvamas ning koostöölepingud üles­annete täitmiseks partneritega olemas.”
SA Tuuru asutajaõigusi teostab praegu Hiiu maa­valitsus, mis uuest aastast kaotatakse. Hiiumaa kohalikud omavalitsused asutavad uue sihtasutuse, mis juriidiliselt ühendatakse olemasolevaga ning kõik ülesanded, õigused ja kohustused antakse üle uuele sihtasutusele.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411