Reede, september 22, 2017
 

Soov oma rahvast teenida

Taas kõlab suuri valimislubadusi ja liikvel on pildid ilusatest õhulossidest. Vahel on lubadused õõnsad, vahel katteta – valijal pole just lihtne vahet teha.

Lubate tagada igale lapsele lasteaiakoha, aga kas kodulähedasse lasteaeda või hoopis sinna, kus parasjagu kohti on?
Lubate toetada madala sissetulekuga peresid, aga kui selleks peab käima vallavalitsuses ja tõestama igat senti, millega arveid sai tasutud, siis mis toetus see on. Pigem piin.
Lubate luua uusi töökohti, aga kuhu ja milliseid ja kas hiidlase palk kunagi ka Eesti keskmisele järele jõuab?
Lubate üle võtta haigla, lennu- ja laevaühenduste korraldamise, aga haigla kuulub PERHile ning lennu- ja laevaühendused on seni veel riiklik teenus.
Lubate ehitada uusi ja suuri hooneid, lisamata, mis need maksavad ja kust tuleb raha ehituseks ja hilisemaks ülalpidamiseks.
Ka on valimisliidud ja erakonnad esitlenud ennast väga erinevalt. Kes läheb välja suurte piltide ja propagandistlike videotega, kes on teinud väga põhjalikku eeltööd ja püüab debateerida, kes on oma programmi avalikustanud, kes mitte. Äkki mõnel polegi programmi?
Ja tihti on lubajateks needsamad näod, kes juba volikogudes istunud. Tahaks küsida, et millal siis tegudeks läheb?
Aega mõelda veel on – valimisteni on jäänud peaaegu kuu aega. Selleks valijaile kainet mõistust. Noortele valijatele, kes esmakordselt valimiskastide juurde lähevad, tuleks aga korraldada lausa koolitus, kuidas valimis­lubadusi lugeda. Kes teeks ära?
Püüame toimetuse poolt anda oma pisukese panuse, et valijal oleks lihtsam valikut teha. Tänases lehes esitasime valimisnimekirjadele kõige tähtsama küsimuse – miks soovite Hiiumaa vallas võimule tulla. Lugege, kas mõnes vastuses sisaldub kõige tähtsam – soov oma rahvast teenida.

22. september 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411