Teisipäev, september 19, 2017
 

Orjakus vahetati ja paigaldati silte

erakogu
Eelmisest nädalast on Orjaku sadamal uus silt, sildiga varustati ka Orjaku külaseltsi infomaja ja saalimaja.
“Külamajadele siltide panemine oli ammu planeeritud ettevõtmine, mis vajas selginemise aega ja arutelusid,” ütles Orjaku külaseltsi eestvedaja ja sädeinimene Margit Kääramees.
Eesmärk oli tähistada küla­majad nii, et see ei oleks liialt silmatorkav, kuid samas jagaks infot mitmes keeles ning kokkuvõttes sobiks kokku majade arhitektuuriga.
Nüüd, kui sildid paigas, ütles Kääramees, et tulemus meeldib väga: “Oleme rahul ja esimesed reageeringud on olnud väga head – tegemist on maitseka ja meie majadele hästi sobiva lahendusega.”
Sildid olid küll juba varem valmis, aga üles said need alles nüüd, pärast turismihooaega, kuna hooajal lihtsalt ei olnud aega sellega tegeleda. “Oleme juba praegu uueks hooajaks valmis ja vahepeal saavad kõik mööda­minejad teada, et see on Orjaku sadam, kus asub ka Orjaku külamaja,” naljatas
Kääramees.
Samas pole tegemised sadamas kaugeltki lõppenud. “Ka pärast suve on Hiiumaal elu ja meie ootame külla igal ajal,” kinnitas ta.
Külamajade siltide projektil oli külaseltsil mitmeid partnereid lisaks töögrupile, kuhu kuulusid Margit Kääramees, Liina Härm, Kaspar Kruuse ja Omar Jõpiselg. Nende nägemused siltidest vormistas OÜ Imago. Uute siltide paigaldamise korraldasid koostöös Orjaku külaselts, Hiiu purjelaeva selts ja Käina vald. Tegemisi hoidis “koes ja lõimes” külamajade ja kalasadama hoonete autor arhitekt Kaspar Kruuse.
Orjaku sadama suure sildi valmimist rahastas sadama omanik ehk Käina vald. Majasiltide soetamist toetas KÜSKi
omaalgatuse programm, aga põhirahastus tuli siiski külaseltsi omavahenditest. “Maksma läksid need sildid kohe mitu tuhat – oleme selleks raha kogunud kohvikute, ruumide rentimise ja meenetemüügiga,” selgitas Kääramees.
Kogemata kombel said värskelt üles pandud sildid ka osaks Eesti uuest mainekujundusprogrammist – kirja font, mida neis kasutatud, on bränd Estonia Aino Regular Bold.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411