Reede, september 1, 2017
 

Näpunukud õpetavad mudilastele noote

erakogu
Kärdla muusika­kooli lauluõpetaja Raili Kaibald tellis endale näpunukud, mis aitavad tal mudilastele noote õpetada.
“Püüan õpetajana ikka endale leida uusi ja loovaid töö­vahendeid, mis köidaks ja vaimustaks muusika õppimist alustavaid lapsi,” selgitas Kaibald.
Kaheksast sõrmnukust koosnev rida on heliredel, mida õpetaja kasutab laulmisel heliredeli astmete tutvustamiseks.
Miks just näpunukud? Aga sellepärast, et äsja lasteaiast tulnud on veel mõnda aega väga mängukesksed õppijad, selgitab Kaibald. “Enamik neist haarab esiti ikka silmaga ja alles siis kõrvaga.” Ka köidavad sellised asjad laste tähelepanu ja grupitundi on oluliselt huvitavam läbi viia.
Iga näpunukk on eri värvi ja ka näoilmed vahelduvad – kes on rõõmus, kes tõsine. Miks? Sellest räägib õpetaja juba muusikakooli tunnis.
Nukud meisterdas õpetaja Kaibaldi soovi kohaselt ja kinkis täiesti vabatahtlikult käsitöömeister Irina Tammis, kes sellega soovis anda oma panuse Hiiumaa laste muusika­haridusse.
Õpetaja Kaibald ütles eelmisel nädalal, et ei tea veel, mitu õpilast tal algaval sügisel olema saab, sest lauluõppe soovijaid lisandub iga aastaga, nii ka tänavu.
“Olen peaaegu kõigi oma õpilastega ja nende vanematega saavutanud hea kontakti ja selle üle rõõmustan kõige enam,” on õpetaja Kaibald rahul.
Tema sõnul on õpilaste soov muusikat teistega jagada ja seda teistele esitada ning end konkurssidel proovile panna osa muusikuks olemisest.
“Kui ma selle osa oma õpilastes suudan üles leida ja neid toetada, siis tunnen, et olen oma tööd hästi teinud. Sealt edasi on neil juba võimalus endal lennata. Karmen Telvik on juba sellel teel…,” võtab Hiiumaa muusikaellu palju uut ja imelist toonud dirigent Raili Kaibald kokku oma eesmärgi muusika­õpetaja rollis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411