Reede, september 15, 2017
 

Näitusesaal sai päästva rahasüsti

Harda Roosna
Kärdla kultuuri­keskuse näitusesaali eest kukkuma kippuvad aknad said vahetatud ja värske siseviimistlus tehtud tänu paljukritiseeritud nn katuserahale.
Näituste kuraator Ott Lambing nentis, et 22 aasta jooksul ei ole omavalitsus leidnud raha näitusesaali akende vahetamiseks. Nüüd siis eraldati riigikogu nn katuserahadest Hiiu vallale 5000eurone toetus, millega sai kõige häda­pärasemad tööd tehtud.
“Üle aastate saab näituseruum täielikult korda – põrand jääb samaks, aga ruum saab särav ja valge,” oli Lambing rahul.
Hiiu valla kultuuri- ja vaba aja keskuse direktor Margarita Korol ütles, et vanad aknad olid tõesti juba eest ära kukkumas. Selleks, et hinnalisi taieseid pisutki kaitsta, olid akendel turvakardinad. Nüüd need eemaldati, paigaldati uued aknad, pahteldati aknapõsed ja värviti üle kogu ruum. Uued valgustid paigaldati näituseruumi juba kevadel.
Raha jätkus niipalju, et akendevahetus ja siseviimistlus tehakse ka nn piletimüügi ruumis ja kunagises ringi­juhtide ruumis, millest nüüd saab direktori kabinet ja kaasaegne koolitusruum, mis asuvad ühes toas. Praegu toimub piletimüük ringijuhtide ruumis.
Tööd algasid augusti teisel nädalal ja kõik kolm ruumi saavad valmis oktoobri keskpaigaks. Margarita Korol kutsus kunstnikke renoveeritud näitusesaali uuesti avastama.
Suurepärane võimalus
Ott Lambingu hinnangul on nüüd, pärast remonti, tegemist Hiiumaa kõige parema näituseruumiga, kuna see on valge, ilma ühegi segava faktorita ning laseb kunstiteostel täielikult mõjule pääseda.
Lambing kutsus Hiiumaa kunstnikke näitusesaalis ise aktiivselt isikunäitusi korraldama. “Väga paljud ikkagi ootavad, et keegi tuleb, keegi korraldab, keegi teeb, aga võiks ju ise teha – võimalus on olemas,” ütles ta. Seda enam, et näitusesaal on kunstnikule tasuta, ainsaks tingimuseks korraliku, A2 mõõdus näituse­plakati olemasolu.
Äsja käis Lambing Telliskivi loomelinnakus ja kunstimuuseumis, enda sõnul õppereisil. Lambing ütles, et nähtuga võrreldes tunneb ta siiski Hiiumaa üle heameelt: “Siin on näituseruum olemas – suurem see ju võiks olla – aga see on olemas.”
Kahju on Lambingul aga sellest, et pärast seda, kui tema 2014. aastal Hiiumaa ühisnäituste korraldamisest loobus, pole keegi seda tava üle võtnud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411