Reede, september 1, 2017
 

MMi pronksmedal rogainis

18. augustil kell 12 anti start Lätimaal Rezeknes Razna rahvuspargis 986-le rogainijale. Algasid 15. maailmameistri­võistlused 24tunni rogainis.
Rogain on orienteerumisvõistlus, kus võistlejad saavad paljude kontrollpunktidega kaardi ja peavad etteantud aja, MMil 24 tunniga, joostes läbima võimalikult palju neist. Korraldatakse ka lühema­ajalisi rogaine nagu 3 või 8 tundi, kuid maailmameistrivõistlused kestavad 24 tundi. Selle aja jooksul on võistlejate oma valik, kas nad jooksevad või käivad kogu aja või vahepeal puhkavad, magavad, käivad võistluskeskuses söömas, pesemas jne. Võitjad on need, kes kontrollaja jooksul saavad kokku kõige suurema punktisumma. Seejuures on kontrollpunktid erineva väärtusega ehk annavad
2–9 punkti.
Osalevad kahe- kuni kolmeliikmelised nais-, mees- või segavõistkonnad. Võistlusklasse on 15: kuni 23aastased noored, põhiklass ehk 23–40 aastased, veteranid ehk 40–55aastased, superveteranid ehk 55–64aastased ja ultraveteranid ehk üle 65aastased. Vanuseklassides peetakse arvestust eraldi meeste-, naiste- ja segavõistkondadele.
Stardipäeva hommikul, kolm tundi enne starti saavad kõik võistkonnad oma kaardid, mis on suured nagu ajalehed – 80×61 cm ja hakkavad planeerima oma võistlusrada. Kaardid on mõõtkavas
1:25 000.
Sellel aastal osales 462 võistkonda 25 riigist, nende hulgas ka sellised saareriigid nagu Inglismaa, Austraalia, Uus-Meremaa ja Hiiumaa. Eestlasi oli 154, Hiiumaalt olime meie kahekesi, Toivo ja Anu Saue.
Võistluspäeva varahommikul käis üle laagripaiga võimas äike, kuid võistluse alguseks oli sooja juba tublisti üle 20 kraadi. Jalutasime siis ilusal päikesepaistelisel ilmal ligi 30kraadise sooja ilmaga Läti rahvuspargi metsades. Nautisime võsa, tuulemurdu, rägastikke, sääski ja Sosnovski karuputke väljasid. Peale kaheksat õhtul, kui oli pimedaks läinud, meeldiv jalutuskäik jätkus, nüüd juba talutavas soojuses ehk üle 20 kraadi ja põuavälkude valguses. Joogipunktides istusime veidike, võtsime kehakinnitust ja täiendasime oma veevarusid. Ei saanud isegi aru, kuhu see vesi pudelitest kadus – vist auras soojas ära. Hommikune päikesetõus 50 meetri kõrguse mäe otsas oleks olnud võrratu, kui seda võsa ees poleks olnud.
Kolm tundi enne kontrollaja lõppu võtsime vastu ühise otsuse hakata finišisse liikuma, et jõuaks veel õhtusele laevale. Lõpetasime võistlemise, olles rajal olnud 21 tundi 35 minutit ja 20 sekundit. Tegelikult oleksime jõudnud ka 34 minuti sisse, kui oleksime lõpusirgel jooksnud. Sõime, pesime ja tohterdasime haavu ning hakkasime kohe kiirelt kodu poole sõitma. Sõidu ajal helistati ja küsiti, miks meid autasustamisel pole. Olime ultra­veteranide võistlus­klassis võitnud pronksmedali. Ega hästi ei uskunud, kuid seda kinnitavad ka protokollid.
Järgmine rogaini MM on jälle Lätis, seekord Sigulda piirkonnas.
Anu Saue

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411