Teisipäev, september 12, 2017
 

Meie orienteerujad Eestis esirinnas

erakogu
erakogu
Septembri esimesel nädalavahetusel kogunes Eesti orienteerujate paremik Lääne-Virumaale Lasilasse, et selgitada välja kiireimad tavarajal ja teatejooksus. Hiidlased teenisid neli medalit, lisaks kaks teatevõistlusel.
Jätkuvalt esinesid silmapaistvalt hästi Hiiumaa orienteerumisklubi noored. Eesti meistriks tuli N14 klassis Eliise Kesküla, kes viiekilomeetrisel rajal aja 48.26 juures edestas järgmist pea kümne(!) minutiga. Viies-kuues olid Herta Kesküla ja Maria Eller.
M16 klassis sai pronks­medali Kustu Künnapas, kes kuuekilomeetrise raja läbis 58 minutiga, jäädes võitjast maha 7 minutit. N16 arvestuses olid viies-kuues Siiri Talts ja Helena Maripuu.
Noorte treener, Anu Saue teenis teise koha N65 klassis, kaotades neljakilomeetrise raja tunniajase läbimise juures esimesele poolteist minutit. Järgmised jäid maha juba 20 ja enam minutit.
Medali tõi klubile ka Ott Rakkaselg, kes M35 klassis oli enam kui kümnekilomeetrisel rajal tihedas konkurentsis kolmas. Aeg 1:34.38 tähendas kaotust võitjale tosina minutiga. Kohe tema järel lõpetas Mati Mägi. Näiteks Eesti kunagine parim orienteeruja Sixten Sild oli üheksas.
Ruth Esta ja Inga Karu teenisid kuuendad kohad
Päev hiljem võisteldi teatejooksus. Suurepärase võistluse tegi siis kolmik Helena Maripuu, Eliise Kesküla ja Siiri Talts, kes teenisid kolmandat aastat järjest medali. Seekord jäeti N14-16 klassis kõik konkurendid kindlalt selja taha ja tasuks saadi kaela kuldsed medalid.
M35–40 klassis saavutasid Mati Mägi, Tanel Esta ja Ott Rakkaselg teise koha. Kusjuures mehed ise ütlesid, et ideaalist jäi veel puudu. Samas oli JOKA I tiim finišis siiski 11 minuti kaugusel.
Reedel viidi Palmses läbi öise tavaraja võistlused, mis esialgu jäid ära äikesetormi tõttu. N16 klassis võitis Siiri Talts pronksmedali, Eliise Kesküla oli seitsmes ja Maria Eller üheksas.
M35 klassis teenis samuti pronksmedali Mati Mägi. Naiste põhiklassis N21 oli Merike Vanjuk neljas ja Allar Padari M45 klassis viies.
Peagi näeb Eesti tipp­orienteerumist ka Hiiumaal – 23. septembril toimuvad Kõpus Eesti meistrivõistlused pikal rajal, mis on viimane medalivõistlus sel hooajal. Päev hiljem viiakse seal­samas läbi Hiiumaa 56. karika­võistlused.

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411