Teisipäev, september 19, 2017
 

Line-tants Kärdlas – mis ja kus?

Mis on line-tants? Line-tants on suurepärane meelelahutuse ja treeningu ühendus, mis annab mõnusa kerge füüsilise koormuse, arendab koordinatsiooni, rütmitunnet ning pakub ühtlasi hea võimaluse enese liigutamiseks.
Line-tantsu ehk rivitantsu alguseks peetakse teise maailmasõja aegset Ameerikat. Kui mehed olid sõjaväljal, tahtsid naised ikkagi koos käia ja tantsida. Nii leiutati tants, mida saab tantsida ilma partnerita. See on vaid üks tõenäoline seletus!
Line-tants on kindlal koreograafial põhinev tantsustiil, mida tantsitakse olenemata soost või vanusest ilma partnerita ühes või mitmes pikas rivis esitades korduvaid sammutsükleid. Kõik tantsijad on näoga samas suunas ning teevad samal ajal samu samme, olemata seejuures teiste tantsijatega füüsilises kontaktis.
Kui enamasti samastatakse line-tantsu kantrimuusika- ja vesterniajastuga, siis nüüdseks tantsitakse seda väga erinevate muusikastiilide järgi, sisaldades elemente erinevatest tantsu­stiilidest nagu jazz, salsa, disco, swing, pop jne. Seega annab see suurepärase võimaluse tantsimiseks väga erineva muusikalise maitsega inimestele ja on poolehoidu leidnud üle kogu maailma. Kuna line-tants ei nõua partneri olemasolu ega ka eelnevaid tantsu­oskusi, armastatakse seda nii noorte kui ka vanemate inimeste seas.
Kus saab line-tantsu tantsida?
Tiina Tantsustuudios (Tt-stuudio) on line-tantsu tantsitud juba 11 aastat. Pimedatel teisipäeva­õhtutel koguneb väike seltskond naisi tantsusaali, et mõnusalt koos muusika ja tantsuga koos tantsida.
Naised on öelnud: “Käime koos selleks, et endal oleks tore ja hea olla. Meie eesmärgiks ei ole ennast lavalaudadel näidata vaid pigem ikka hea enesetunde ja meeleolu saavutamine.”
Line-tantsu naistest on välja kasvanud ka naisvõimlemisrühm Liine, kes ennast taas jälle rivvi ajab, kui tulemas on suur tantsu-või võimlemispidu Tallinnas. Tantsu­murul on võimeldud juba neljal korral, millest on iga kord saadud kustumatu mälestus.
Tunnid toimuvad teisipäeviti Kärdla Põhikooli väikeses ehk nn katla­maja saalis. Algajate-jätkajate trenn algab kell 19 ja edasijõudnute trenn kell 20.
Kui tunned, et Sul võiks asja vastu huvi olla, siis see on just hea põhjus pimedatel õhtutel kodust välja tulla. Tule ja katseta! Oodatud on kõik uued ja senised hakkajad huvilised, kes soovivad veeta nädalas tunnikese täis tantsu ja muusikat toredas seltskonnas.
Seltsis on ikka segasem!
Tiina Kaev
Tt-stuudio õpetaja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411