Reede, september 15, 2017
 

Kohus mõistis Kärdla sadama eksjuhi süüdi soodustuskelmuses

Pärnu maakohus mõistis Kärdla sadama eksjuhi Hillar Kuke süüdi soodustuskelmuses ja rahapesus ning karistas teda tingimisi vangistusega.
Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval Hiiumaa Kärdla sadama endise juhi, 59aastase Hillar Kuke süüdi pettuse teel soodustuse saamises, rahapesu toimepanemises isikute grupi poolt ja suures ulatuses, dokumentide võltsimises, võltsitud dokumentide kasutamises ja toimingu piirangu rikkumises, edastas kohtu pressiesindaja. Kohus mõistis Kukele karistuseks neli aastat vangistust tingimisi nelja-aastase katseaja jooksul.
Ka mõistis kohus Hillar Kukele kuuluva OÜ Navigare süüdi grupis ja suures ulatuses rahapesus, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning mõistis rahalise karistuse summas 6000 eurot.
Kohus lahendas süüasja kokkuleppemenetluses.
Süüdistuse kohaselt esitas Kukk kui SA Kärdla Sadam juhatuse liige sihtasutuse nimel tahtlikult Ettevõtluse Arendamise sihtasutusele (EAS) projekti “Kärdla sadama rekonstrueerimine” aruannetes valeandmeid abikõlbulike tööde akteerimise kohta, mida tegelikult ei tehtud, tehti osaliselt või rahastati topelt läbi teiste riigihangete. Selle eesmärgiks oli saada pettuse teel soodustust, milline finantseeritakse läbi EASi. Nii tekitas Kukk EASile varalist kahju 179 424 euro ja 99 sendi suuruses summas.
Ka süüdistati Kukke kuritegeliku tegevuse tulemusel saadud vara ülekandmise ja muundamisega eesmärgiga varjata vara olemust, ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku kasusaajat. Selleks kasutas Kukk mitmeid inimesi, kes omakorda esindasid erinevaid firmasid. Nendega pani Kukk toime rahapesu isikute grupis ja suures ulatuses, varjamaks pettuse teel saadud raha.
Kukke süüdistati ka dokumentide võltsimisele kihutamises. Süüdistuse kohaselt kihutas Kukk mitut inimest võltsima tõendeid tehtud tööde kohta ja tõendeid allkirjastama. Ka kasutas Kukk võltsitud dokumenti eesmärgiga saada pettuse teel soodustust väljamakse näol.
Lisaks süüdistati Kukke korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses, kuna ta sõlmis SA Kärdla Sadam juhatuse liikmena kaikohtade rendilepinguid OÜga Navigare. Kukk võttis viimase ettevõtte juhtimisest aktiivselt osa ja esitas SAle Kärdla Sadam arveid.
Navigare OÜd süüdistati rahapesu toimepanemises isikute grupi poolt ja suures ulatuses.
Süüdimõistetutelt mõisteti välja sundraha summas
1175 eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411