Reede, september 29, 2017

Kõpus peetud karikavõistlus üllatas võistlejate­rohkusega

56. Hiiumaa karikavõistlustel orienteerumises startis 185 võistlejat ehk tavapärasest kaks korda enam. Võistluste peakorraldaja Eda Tärk rääkis, et seekord oli tunduvalt rohkem rahvast kui tavapäraselt. “Ilmselt jäid paljud neist, kes eelmisel päeval osalesid Eesti meistrivõistlustel, ka teiseks päevaks orienteeruma,” ütles Tärk. Ta lisas, et tavapäraselt on sellel võistlusel startijaid sadakond.
Ehk just suure osavõtjate arvu tõttu mahtusid karika­võistluse esikolmikusse valdavalt vaid noored hiidlased. M10 nöörirajal võitis karika Jonatan Saarnak Emmaste koolist. Karikavõitjad olid ka Maria Eller N12 ja Eliise Kesküla N14 vanuse­klassis, mõlemad Kärdla põhikoolist. Hõbemedalile orienteerusid N10 nöörirajal Helisa Tartu, N16 vanuseklassis Helena Maripuu, N18 vanuseklassis Triin Helimets ja pronksmedali sai N10 nöörirajal Kätlin Mast.
Hiiumaa karikavõistlus orienteerumises peeti Kõpu maastikel üheteistkümnendat korda.