Teisipäev, september 5, 2017
 

Kaarel Kotkas ITsaarest

Peep Lillemägi
Augusti viimasel nädalal tuli uudis, et Inbank müüs osa enda osalusest isiku­tuvastusteenust pakkuvas Veriffis.
Maailmas sarnast teenust pakkuvate konkurentide seas üheks paremaks hinnatud Veriffi omanikeringi lisandusid uued nimed, kes tegid lisaks suure investeeringu, paigutades idufirmasse
250 000 eurot lisakapitali. Muudeti ka osaluste struktuuri, optsioonide realiseerumisel kuuluks hiidlasest asutajale Kaarel Kotkasele ja meeskonnale enamusosalus.
Seoses ettevõtte laienemisega ning lähtuvalt sellest, et viimase aasta jooksul on mitmetel mõttetalgutel vaagitud võimalust, et ka Hiiumaa võiks olla ITettevõtete jaoks sobivaks tegutsemiskohaks, sai seda küsitud Veriffi asutajalt ja tegevjuhilt Kaarel Kotkaselt.
Kotkas selgitas, et eduka startupi rajamiseks on vaja head plaani, veel paremat meeskonda ja täpset ajastust. “Ainuüksi ideedel pole suurt väärtust, oluliselt tähtsam on meeskond, kes suudab luua toimiva lahenduse ja selle ka klientideni viia,” selgitas Kotkas. “Tänapäeval on
ITvaldkonnas väga suur konkurents, seega läbi löövad vaid need, kes mingit probleemi lahendavad vähemalt kümme korda paremini, kui seda varem tehti ja tulevad turule õigel hetkel.”
Küsimusele, milliseid tingimusi oleks vaja, et Hiiumaa võiks saada mõne ITettevõtte jaoks tegevusbaasiks, vastas Kotkas, et lihtsat lahendust ei ole. Tema hinnangul oleks selleks, et Hiiumaast võiks saada ITettevõtete tegevus­baas, ühe stsenaariumi järgi vaja esialgu suurt investeeringut ja eeskuju riigi poolt, mis looks erialaseid töökohti ja tooks saarele ka spetsialiste.
“Seda sammu peab toetama kohalik infrastruktuur ja kümme korda aktiivsem lennuliiklus, mis ei saa vaid piirduda Tallinna suunaga,” arutles ta.
Kui esimesed sammud tehtud, tuleks tagada spetsialistide järelkasv ja toetusprogrammid, mis muudaksid Hiiumaa töökeskkonna ärisektori jaoks atraktiivsemaks. Kui aga eeldused loodud, tuleb jätkata investeeringutega taristusse ja erialaste töökohtade tekkesse. “Ideaalstsenaariumi korral saab esimesi tulemusi näha kümne-viieteist aasta jooksul,” hindas Veriffi looja.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411