Reede, september 22, 2017
 

Jutupink Ülo Kaevatsi mälestuseks

Scanpix
Ülo Kaevatsi 70. sünniaasta­päevaks avatakse Kassari muuseumimaja, kunagise koolimaja kõrval tema nimeline jutupink.
“See on mälestuseks seal­samas algkoolis käinud kohalikule poisile, kellest hiljem sai riigimees, filosoof ja entsüklopedist,” ütles jutupingi idee autor, Ülo Kaevatsi poeg Marten Kaevats. Tema sõnul kandis Ülo Kaevats Kassarit elu lõpuni oma südames, osaledes aktiivselt Kassari haridusseltsi tegemistes ja kujundades oma lapsepõlvekodu kõrvale kadakapargi.
Kaevats rääkis, et pingi kujunduse mõte tuli pere­konnalt. Asja arutades leiti, et oleks vaja n-ö kahepoolset pinki, et eri seltskonnad saaksid samal ajal pingil istuda. Nii valisid nad moodsa, kaasaegse ja Eestis valmistatud pingi. “Loodame, et see pink loob keskkonna elavateks aruteludeks ja konsensuse leidmiseks paljude väga erinevate osapoolte vahel,” ütles Kaevats.
Pingi avamisel peab kõne riigisekretär Heiki Loot, sõna võtavad ka Kassari haridusseltsi ja perekonna esindajad. Pingi paigaldamist toetasid riigikantselei, Kassari haridus­selts, SA Hiiumaa Muuseumid, Käina vald ja Ülo Kaevatsi lähedased.
Ülo Kaevats (29. september 1947 – 30. jaanuar 2015) oli Eesti riigimees ja filosoof, Eesti riigisekretär ja “Eesti entsüklopeedia” peatoimetaja.
Ülo Kaevatsi jutupingi avamine Kassari muuseumi juures algab laupäeval, 30. septembril kell 15.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411