Reede, september 1, 2017
 

Igaüks on eriline

Harda Roosna | Hiiu Leht
Rõõmustavalt palju, 44 on sel aastal gümnaasiumi 10. klassi tulijaid. See tähendab, et üha enam meie põhikoolilõpetajaid valib oma maakonna kooli.

Gümnaasiumi õppenõustaja Margit Kagadze ütles, et 130 õpilasele mõeldud uus koolimaja on peaaegu täis – vaid viis kappi ongi veel vabad. “Kuigi me sisseastumiskatseid ei poolda, naljatasime, et hakka või katseid korraldama,” ütles ta. Päris otse ja niisama siiski gümnaasiumi ei võeta, eelneb vestlus ja test.
Sel aastal asub ka Hiiumaa koolide esimestes klassides õppima rõõmustavalt palju lapsi – 81. Võrdluseks, et mullu oli neid 68.
Kogu Eestis on kooliminejate arv kasvanud seitse aastat järjest, kuid haridus- ja teadusminister
Mailis Reps ütles kooliaasta alguse pressikonverentsil, et järgmisel aastal hakkab esimeste klasside suurus juba vaikselt kahanema.
Täna rõõmustame, et kooliminejaid on rohkem, kuid kurb kahanemise jutt puudutab eriti maapiirkondi, nagu ka Hiiumaa, kus napib nii lapsi, töökohti kui palganumbreid.
Sestap tuleks igal õpilasel aidata koolis realiseerida oma parimad võimed, ükskõik tuleb selleks kasutusele võtta tugiisik või toredad näpunukud.
Ka minister rõhutas koolialguse pressikonverentsil, et iga laps ja noor väärib parimat tuge ja see on lausa hädavajalik. “Kui me tahame, et iga noor saaks ennast kõige paremini teostada, peame garanteerima, et nad püsiks haridussüsteemis ning oleks motiveeritud. See aga tähendab, et tulevikus peab nii toe pakkumisel kui ka rahastamisel arvestama, et kooliaja jooksul võib igal lapsel tekkida lisatoe vajadus ning seda tuleb pakkuda võimalikult kiiresti,” sõnas minister.
Jah, kõik lapsed koos on klass, aga iga laps eraldi võetuna on ju eriline. Kutsume kooliperet seda erilisust märkama ja väärtustama ning tegema lapsevanematega head koostööd.
See on meie kõigi huvides.
1. september 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411