Teisipäev, september 12, 2017
 

Hiiumaa meistrid tennises selgunud

Tiiu Masing
Tiiu Masing
Hiiumaa meistrivõistlused tennises meeste üksik­mängus on järjepidevalt toimunud aastast 1997. Tava­päraselt ikka olümpiasüsteemis ja vaid kuuel aastal on selgunud meister turniirisüsteemi kasutades.
Kohe esimesel korral ja nüüd siis ka tänavu läks esikolmiku kohtade jagamiseks vaja aritmeetika abi. Seejuures poleks 11.–15. augustil üheksa mehe mõõdu­võtu finaal saanud enam põnevam olla.
Lõppkokkuvõttes pronksmedali võitnud Argo Vasar alistas 1.–3. koha mängudes Andres Apri 6-4 6-3, kuid jäi 1-6 5-7 alla Margus Kasteinile.
Apri aga oli 6-3 6-3 üle Kasteinist. Kuna võidetud ja kaotatud settide vahekord neis mängudes oli võrdne, tulid “kaalumisele” võidetud ja kaotatud geimid. Kasteinil ja April oli seegi võrdne (19 vs 18) Vasara 18 vs 20 ees, sestap otsustas Hiiumaa meeste üksikmängu 21. meistri finaalide finaal. Kolmesetiliseks kujunenud mäng tulemusega 6-3 6-7 (5/7) 6-0 andis meistrikulla Aprile ja hõbeda Kasteinile. Väärib märkimist, et Andres Apri on varasemalt olnud korra kolmas ja kahel korral hõbemedalimees.
Meeste paarismäng
Üksikmängudega samal, ja ei saa mainimata jätta, et vihmahoogudega, nädala­vahetusel pakkus omakorda põnevaid vastasseise meeste paarismäng, kuhu registreerus vaid viis pretendenti. Varasema omavahelise koosmängukogemuseta paari – Ago Rist ja Margus Kastein etteasted päädisid võitudega kolme konkurendi üle ja meistritiitliga. Kolm paari kogus kaks võitu. Võidetud ja kaotatud settide parima suhtega said hõbemedalid Argo Vasar ja Kaupo Valting, kelle kaotus esikohapaarile oli väga napp: 6-7 6-7. Kolmanda koha said ainsana esikohaomanikud 6-1 7-6 (8/6) alistada suutnud Andreas Malk ja Braien Kasser. Medaliteta jäid Andres Apri ja Ruudi Kasser. Ühe võidu, 6-2 0-6 10/8 kolmandaks tulnud paari üle said Andres Tammeveski ja Meelis Tursk.
Naiste üksikmäng
18.–20. augustini oli aeg naiste meistrivõistlusteks. Üksik­mängude kaheksarealine tabel sai osalejaist parasjagu täis ja kohal oli ka mullune esinelik – Maarika Matt, Kadri Räis, Marina Väljas, Kristi Linkov. Loos ja edukad esimese ringi mängud viisid poolfinaalides kokku Mati ja Väljase ning Räisi ja Linkovi ehk just nii, nagu mullugi. Poolfinaalid olid mängupildis tasavägised, kuid võidunumbritega 6-0 6-2 ja 6-4 6-4 liikusd edasi Matt ja Räis. Finaalmäng kulges selgi korral kaasahaaravalt ja Kadri Räis, taas Hiiumaa meister naiste üksikmängus, vajas kolme setti, 6-1 3-6 6-1, et alistada eelmise aasta parim, Maarika Matt. Mängus pronksmedali eest Väljase ja Linkovi vahel, kus sarnaselt kõigi kohamängudega rivaalile punkte võitluseta ei kingitud, jäi 6-2 4-6 6-3 peale Marina Väljas.
Naiste üksikmängu meistri­võistluste järje­pidevus algab aastast 2000. Kadri Räisile oli seekordne, viimase üheksa aasta jooksul võidetud meistri­kuld juba viies, neljal korral on tal tulnud finaalivastase paremust tunnistada.
Naiste paarismäng
Ka naiste paarismängud toimusid üksikmängudega samadel päevadel. Viiest paarist, kes kõik omavahel läbi mängisid, lahkusid platsidelt võitmatutena Kadri Räis ja Kaisa Männamaa. Just nende vastu mängides said oma ainsa kaotuse 2-6 3-6 hõbedale tulnud Maarika
Matt ja Marina Väljas. Kolmanda koha medalid pälvisid Liisa Apri ja Kersti Vesilind.
Segapaarismäng
Meistrivõistluste lõpupalaks on alati olnud segapaarismäng. Tänavu toimus see 26. augustil ja võistlus pakkus üksjagu ootamatusi. Kaheksarealises tabelis said paigutuse vaid kaks – mullune meisterpaar Argo Vasar–Maarika Matt ja finalistid Tanel Malk–Kersti Vesilind. Ülejäänud kuus paari loositi ja loosi tahtel said just paigutatud paarid endale esimeses voorus vastasteks need, kes võistluspäeva lõpus omavahel finaalis kokku said. Ago Rist ja Tiiu Masing mängisid 6-4 6-2 üle Argo Vasara ja Maarika Mati, kes lõpetasid võistluse viienda kohaga. Leemet Käär ja Kaisa Malk alistasid 6-2 4-6 6-2 Kersti Vesilinnu ja Tanel Malga. Finaalis jäid Leemet Käär–Kaisa Malk 6-4 2-6 6-2 alla korra varemgi võidukad olnud paarile Ago Rist–Tiiu Masing.
Nelja hulka mängisid end ka Kevin Kasser–Kärt Loopalu ja Kaupo Valting–Kristel Mutt.
Kohamängus jäid 6-3 6-0 peale ja viisid koju pronksmedalid tiim Valting–Mutt.
Noorteklasside võitjad
Noorteklasside meistri­võistlused mahtusid ajavahemikku 10.–29. august. Noormeestest triumfeeris sellel suvel Sander Roosimäe. Ta oli parim oma vanuseklassis P14 (2003 ja nooremad) ja ka P16 (2001 ja nooremad) turniiril. Seejuures jättis ta mõlemal korral oma kindla mänguga hõbemedalile eakaaslase Oliver Matto. P14 turniiril, kus võistles kuus poissi, pälvis pronksi Joshua Finn Peicaud, kes tuli esimesse tennisetrenni neljaaastasena ja on seejärel igal suvel siinsamas Kärdlas tenniseõpingutega edasi läinud. P16 turniiril oli kaheksa osalejat ja Quentin Apri tuli seal kolmandaks võiduga Peicaud üle.
P16 paarismängus võitsid kõiki vastaseid Oliver Matto–­Rando Aasma. Järgnesid Quentin Apri–Karl-Richard Kuus, Aleksander Roberts–Albert Roberts ning Joshua Finn Peicaud–Tristan Elmi.
T16 üksikmängus oli startijaid kaheksa, kuid lõpuni mängis turniiri seitse. Ainsagi kaotuseta tuli neidude noortemeistriks Viktoria Lohk. Ühes mängus, turniiri parimale, jäi alla Laura-Ketter Silk. Pronksmedali pälvis Berenike Järvekülg. Selle saavutuse taga on vaid aasta väga sihikindlat tööd tenniseoskuste omandamisel ja kõigest kaks tasavägise kolmesetilise mängu kaotust eelnimetatutele.
T16 paarismäng, T14, T12 ja P12 üksikmängud jäid korralduslike raskuste tõttu pidamata. Vanem vanuseklass käis suvekuudel hoolega tööl, mille üle ainult hea meel, ja nooremate saarelt ärasõidud augustis ei võimaldanud leida ühist aega võistluste läbiviimiseks.

Tiiu Masing
tennisetreener

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411