Reede, september 1, 2017
 

Ametikooli aed valiti lillefestivalil rahva lemmikuks

erakogu
Hiiumaa ametikool osales sel aastal rahvus­vahelisel Tallinna lillefestivalil esimest korda ja kohe väga edukalt, saades ühe kolmest preemiast – rahva lemmik.
“Looming oli ju ka seda väärt: ilus ja hästi rajatud,” hindas Kadrioru pargi projektijuht Mai Lepp.
Hiiumaa ametikooli aed, mille autoriks Hebe-Kai Kann, võitis rahvahääletuse 97 häälega. Teiseks jäi Maali Roometi
loodud “Torujüri marjaaed” 52 häälega. Kokku anti aedadele 421 häält. Hääletada sai jaanipäevast 31. juulini, mil žürii tegi lõpliku otsuse võitjate kohta.
Hiiumaa ametikooli aia “Sinine salong” idee autor ja üks rajajaid Hebe-Kai Kann rääkis, et kui ta millalgi hääletuse alguses linnas Mai Lepaga kokku sai, oli too talle öelnud, et on lausa uskumatu, kuidas “Sinine Salong” teistel eest ära rebib. “Et selline seis lõpuni vastu pidas, oli muidugi üllatus,” nentis Kann.
Esikolmikut ehk kummagi teema parimat aeda ja rahva lemmikut autasustati aukirja ja klaasikunstnik Eeva
Käsperi spetsiaalselt lille­festivali auhinnaks disainitud klaasist taiesega, millel lillefestivali logo.
Auhinda käis vastu võtmas Kann ise: “Jäin aia väljanägemisega rahule – vaatamata kehvale suvele on taimed ilusasti kasvanud ja kõik on täpselt selline nagu kevadel planeeritud sai.”
Nende kuude jooksul, mil lille­festival avatud oli, sai aia autor üllatavalt palju positiivset tagasisidet. “Eriti armas oli põhimõtteliselt võõra inimese e-kiri, et meie aed on teda inspireerinud,” ütles Kann. “Suurimaks auhinnaks pean tunnustust, mis rahva lemmikuna osaks sai,” lisas ta.
Hiiumaa ametikooli õppedirektor Piret Hion ütles, et koolipere on väga rõõmus, et nende aial nii hästi läks: “See tähendab meile väga palju ja see on üks väga ilus kooli mainekujundus.”
Hion tänas aia ehitanud Hebe-Kai Kannu ja Merje Suitsu ning kõiki hiidlasi, kes nende aia poolt hääletasid.
Seda, kas ametikool ka järgmisel aastal Tallinna lille­festivalil osaleb, Hion veel öelda ei osanud – läks ju aia rajamine koolile päris palju maksma. “Jooksu pealt ma sellele küsimusele vastata ei oska, aga kui raha leiame, siis osaleme ikka,” ütles Piret Hion.
Sel aastal osales lille­festivalil 23 aiaehitajat. Festivalil on üheksa aasta jooksul 17 välisriigi aednikku kujundanud ja ehitanud kokku 57 aeda, Eestist on osalenud 89 firmat, kooli, ettevõtet või eraisikut ja nende poolt on valmis ehitatud 191 aeda. Kokku seega 248 aeda.
Kadrioru pargi juhataja Ain Järve tänas kõiki aednikke, kes Tallinna lillefestivalist osa võtnud ning kuulutas välja kümnenda Tallinna rahvusvahelise lillenäituse teemad, milleks on “Õnnesoov lillede keeles” ja “Ajaloo peegeldus aias”.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411