Reede, september 22, 2017
 

Aasta kutseõpetaja nominent

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa õpetajatest jõudis tänavu Eesti aasta õpetaja konkursi nominentide hulka Andres Veel Hiiumaa ametikoolist.
Kas aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent ja Hiiumaa aasta kutseõpetaja ka laureaaditiitli pälvib, selgub 7. oktoobril Pärnu kontserdi­majas aasta õpetaja auhinna­galal “Eestimaa õpib ja tänab”.
Aasta õpetaja gala korraldus­toimkonna liige Tarmu Kurm rõõmustas, et tänavu esitati tunnustamiseks rekordiliselt palju, 1206 kandidaati, mida on koguni veerandi võrra möödunud aastast enam.
Parimatest parimate ehk nominentide väljaselgitamiseks tegid tööd maakondlikud komisjonid, kõrghariduse komisjon ja seejärel üleriigiline komisjon, kuhu kuulusid haridusega seotud organisatsioonide esindajad. “Igas kategoorias valiti välja kolm nominenti ehk sisuliselt on kõik nomineeritud ka võitjad,” nentis Kurm.
Kandidaate oli kõigil võimalik esitada üheteistkümnes kategoorias: lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, põhikooliõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, klassijuhataja, kutseõppeasutuse õpetaja, õppejõud, suunaja, õppeasutuse juht, hariduse sõber ja aasta tegu hariduses.
Andres Veel töötab Hiiumaa ametikooli restaureerimise eriala põhiõpetajana alles teist aastat, kuid on restaureerimisõppe täiesti ümber korraldanud. Veeli aasta kutseõpetaja tiitliga tunnustamiseks esitanud ametikooli õppedirektor Piret Hion kirjutab esituskirjas, et Veel on märkimisväärselt parendanud restaureerimise eriala õpetamist ametikoolis ja viinud selle kvalitatiivselt uuele tasandile. “Ta on kavandanud õppeprotsessi nii, et õpe on eesmärgipärane, lõimitud, efektiivne ja kõik toimub koostöös. Õppeprotsess on lihtne ning kõigil on kõigest terviklik ülevaade ja üksteiselt õppimise võimalus,” seisab kirjas.
Lisaks on Andres Veel sisustanud puutööklassi mõisa peahoone keldrisse ja kohaldanud kasutuseta seisnud kaarhalli õppeotstarbeks. Veel teeb tulemuslikku koostööd muinsuskaitseameti, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuri­kolledži ja SAga Innove uute õppekavade väljaarendamisel ning talle on tehtud ette­panek osaleda kutsestandardite välja­töötamisel.
“Hiiumaa ametikoolil on väga vedanud, et selline noor, ettevõtlik ja tark mees asus elama Hiiumaale ja pühendas end kutseharidusele. Tema eluterve talupojatarkusega lähenemine on innustav eeskuju kvaliteetse õppe tagamisel,” kirjutab Hion.
Otseülekande Pärnu kontserdimajas toimuvast aasta õpetaja auhinnagalast teeb ka Eesti Televisioon.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411