Teisipäev, august 29, 2017
 

Vald soetas uue ujumissilla

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdlas Hausma tee alguses paigaldavad töömehed praegu uut ujumissilda
Tegemist on populaarse ujumis­kohaga, kus vesi läheb kiiresti sügavaks ning tänu ujumissillale on võimalik teravaid rannakive vältides astuda liivase põhjaga mere­vette.
“Ujumiskohal on suve­perioodil rohkelt eri eas kasutajaid ning muul ajal kasutab seda kindel seltskond talisuplejaid,” selgitas Hiiu vallavalitsuse majandus­osakonna juhataja Liili Eller.
Mõned aastad tagasi ehitati seesama sild valmis aktiivsete ujumishuviliste eestvedamisel kodaniku­algatuse korras, vald toetas materjaliga, hiljem kevadel paigaldas ja võttis talveks veest välja.
Juba eelmise suve lõpus ujumissilda veest välja tõstes oli selge, et lähiajal tuleb hankida uus, tuultele-tormidele vastupidavam sild, sest praegune on korduvalt purunenud ning selle remonti on ebamõistlik panustada.
Hiiu vallavanema nõunik Liis Remmelg selgitas, et kevadel Hiiu vallavalitsuse poolt Leader programmi meetmesse “Uuenduslik kogukond” esitatud ja rahastuse saanud projekt “Liikumisaktiivsuse tõstmine treeningvõimaluste mitmekesistamise kaudu” hõlmab ka nimetatud ujumis­silla soetamist ja paigaldamist.
Ujumissilla tarnijaks ja paigaldajaks osutus hanke läbiviimise järel OÜ Tormitehnika, silla maksumus on 14 000 eurot, millest 5400 eurot kaetakse projekti­rahastuse toel ja ülejäänud valla eelarvest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411