Teisipäev, august 15, 2017
 

Tükike ajalugu Kruusamäe fotodel

Neljapäeval avati Hiiumaa muuseumi Pika maja saalis 40 aastat tagasi Hiiu Kaluris tegutsenud üliõpilasmalevas tehtud piltidest uhke, rõõmus ja värvikirev näitus.
Näituse pani üles ja avas kunstnik Ilmar Kruusamäe Tartust, kes ka fotode autor. Ta ütles, et tookord oli tal vaid neli filmi ja ta ei saanud teha nii palju pilte, kui oleks tahtnud. Tänapäeval, mil igaüks plõksib igal pool iga hetk iga asja ja riputab siis kohe ka kogu ilmarahvale facebookis vaatamiseks välja, tundub see muidugi naeruväärne.
On imetabane, kuidas on need pildistused säilinud ja kui kvaliteetsed nende suurendused! Ja hetkede tabamised ning kompositsioonid piltidel olid tulevase maali­kunstniku väärilised juba siis, kui ta oli veel poisiohtu. Eriti kui arvestada sellega, kui vähe tal oli filmi.
Huvitaval kombel olid toonasesse malevarühma kokku sattunud tänased kuulsused või moel või teisel kuulsaks saanud inimesed. Igal juhul tuntud tegelased. Ei teadnud ju siis veel keegi, kes kellestki tulevikus saab. Nii et soovitan soojalt minna meie muuseumisse ja vaadata, kuidas nägid tudengitena välja Anne Veesaar, Ain Lutsepp, Guido Kangur, Arvo Kukumägi, Tõnis Mägi jt. Pildile on jäänud ka meie oma Sulev Loopalu ja mõnedki tuttavad hiidlased, minge ja vaadake: saate hea tuju ja võimaluse võrrelda neid noortena ja täna. Näituse autor Ilmar Kruusamäe sõitis küll kohe pärast avamist ära, aga
Sulev ütles, et ta on meeleldi nõus huvilistele kokkuleppel näitust kommenteerima. Ainult helistage talle (504 2287) ja leppige kokku. Toredaid kohtumisi. Võrdlusvõimalusi ammu ja nüüd.

AVE ALAVAINU

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411