Teisipäev, august 1, 2017
 

Tiiut asendab Hiiumaa

Tuuker.ee
Avariisse sattunud parvlaev Tiiu on pooleteiseks kuuks remondis ja Leigri kõrval alustab tänasest Rohuküla-Heltermaa liinil reisijate ja autode ülevedu parvlaev Hiiumaa.
Rohuküla ja Heltermaa vahel reisijaid teenindanud parvlaev Tiiu on avarii tõttu liinilt eemal kuni poolteist kuud. ASi Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ütles, et selle aja jooksul tehakse laevale dokis täielik ülevaatus, selgitatakse vigastused ja remonditakse. Veel on otsustamata, kas laev dokitakse remondiks Tallinnas või tehakse seda Ventspilsis.
Hiiumaalt mandrile pääsemiseks tuli reisijatel nii reedel kui pühapäeval varuda tavalisest rohkem kannatust, sest põhilaeva rikke tõttu ei toimunud broneeringuta autojärjekorras pea mingit liikumist. Parvlaev Tiiu ei saanud reisijad vedada alates reedest, kui alus kella 19 ajal Heltermaalt Rohukülla sõites juhtimisseadmete rikke tõttu merepõhja puudutas.
Viimast päeva ametis TS Laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul vaatasid asjatundjad esmaspäeval vigastusest tehtud fotod üle. Padar ütles Hiiu Lehele, et laeva põhi on saanud muljuda, vett küll läbi ei tule, kuid ohutuse tagamiseks tuleb vigastuste suurus täpselt välja selgitada ja laev remontida. Padari sõnul viitavad kõik märgid sellele, et tegemist on ehitajapoolse tehnilise veaga, mille tõttu tekkis kokkupuude kivide või merepõhjaga.
Hiiumaa ootab Tiiu ära
Parvlaev Hiiumaa jääb Rohuküla-Heltermaa liinile kuni parvlaeva Tiiu naasmiseni, esimesele reisile väljub Hiiumaa Rohukülast täna, 1. augustil kell 13.
Kuna eesolev nädalavahetus on üks populaarseimaid nädalavahetusi Hiiu saare külastamiseks, teenindavad Rohuküla-Heltermaa liini kokku kolm laeva. Neljapäeval, 3. augustil, reedel, 4. augustil ja pühapäeval 6. augustil teeb parvlaevade Leiger ja Hiiumaa kõrval lisareise ka parvlaev Regula.
TS Laevad palub reisijatel võimalusel soetada piletid ette e-keskkonnas. E-piletiga tuleb eelisõigusega laevale saamiseks saabuda sadamasse mitte enne eelmise reisi väljumist ja mitte hiljem kui 15 minutit enne piletil märgitud reisi.
Kuna järgmisel nädalavahetuse on palju populaarseid suvesündmusi Saaremaal ja Muhumaal, suundub parvlaev Regula appi Tõllule ja Piretile, mis teenindavad Virtsu-Kuivastu liini. Nii on Regula liinil reedel, 11. augustil ja pühapäeval, 13.augustil.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411