Reede, august 18, 2017
 

Tahkunas toimuvad rattamaraton ja -seiklus

erakogu
Nädalavahetusel on rattahuvilistel põhjust Põhja-Hiiumaale tulla, kuna Tahkuna poolsaarel toimub nii rattamaraton kui rattaorienteerumine.
Hiiumaa rattamaratoni ja ratta­orienteerumise toimumiskohaks on Tahkuna poolsaare kaunis ja mitmekülgne maastik, suur osa ratta­radadest kulgeb looduskaitsealadel.
Võistluskeskus asub ja stardid antakse Randmäe puhke­talu hoovil. Laupäeval kell 13.20 antakse start ratta­maratoni pikale ja 13.30 lühikesele distantsile. Tegemist on Marimetsa Kapi viienda etapiga ja viimase etapiga suvekuudel. Tund enne põhistarte toimuvad lastesõidud.
“Rattamaraton kulgeb valdavalt samal võistlusrajal kui eelmisel aastal, selles osas muudatusi ei ole. Et sel aastal sõidavad saarte ja mandri vahel uued laevad, ootame nädalavahetusel Hiiumaale eelmise aastaga võrreldes suuremat hulka võistlejaid,” rääkis üks korraldajatest, Liis Remmelg.
Päev hiljem, 20. augustil algusega kell 11 saab end proovile panna rattaorienteerumises. Kahe- või kolme­liikmelistel tiimidel tuleb rattaga liikudes läbida võimalikult palju kontrollpunkte kahe ja poole tunni jooksul.
“Esimene mõte oli teha rattamaratonist kahepäevane üritus ja et koostöö Paralepa jalgrattaklubi ning Hiiumaa orienteerujate klubiga on hästi sujunud, tundus rattaseikluse korraldamine huvitav mõte,” selgitas Remmelg, kuidas idee tekkis.
“Teiseks on meil soov üha rohkem hiidlasi ja Hiiumaa sõpru saare spordiüritustel kohata ja neid erinevate spordi­alade pisikuga nakatada,” lisas abikaasa Alariga saarel jooksugrupile aluse pannud Liis.
Maastikule, teede, radade ja sihtide äärde, on paigutatud 25 kontrollpunkti. Need on asetatud kohtadesse, mis pakuvad emotsioone, lisaks saavad võistlejad meeskonnatöö ning kaardilugemise oskuse proovile panna.
Maastik on valdavalt hästi läbitav tiheda radade võrguga männimets. Enamus teeradasid on rattaga hästi sõidetavad, kohati esineb liivaseid ja raskesti läbitavaid lõikusid.
“Üritust võib võtta nii seikluse kui võistlusena,” ütles Remmelg, lisades, et eesmärk on pakkuda osalejatele positiivseid emotsioone ning tuua inimesi veelgi rohkem loodusesse aktiivselt aega veetma. “Võistlejaid me paksu metsa ei eksita ehk et seiklus on jõukohane kõigile. Ühtlasi on see väga hea võimalus koos perega sportlik pühapäev veeta.”

Hergo Tasuja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411