Teisipäev, august 22, 2017
 

Riigigümnaasiumide õpetajad tulid suvekooli

Tõnu Soop
Igal suvel kogunevad riigigümnaasiumi töötajad, et arutada hariduse teemadel ja üksteisega paremini tuttavaks saada. Sel korral korraldab riigigümnaasiumide suvepäevi Hiiumaa gümnaasium.
“Kuna riigigümnaasiume tuleb juurde nagu seeni pärast vihma, on loomisel ka uued traditsioonid – suvekool on üks neist,” selgitas Hiiumaa gümnaasiumi õppe­nõustaja Margit Kagadze, kes külalisi võõrustab.
Suvekoolis osaleb üle saja külalise 12 riigigümnaasiumist ning paarkümmend kohaliku gümnaasiumi õpetajat.
Eile saabunud külalised veetsid päeva Suuremõisa lossis. Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo pidas neile loengu Hiiumaa esimestest haritlastest ja nende rollist. Mõtestatud õppimisest rääkis Grete Arro Tallinna Ülikoolist. Õhtul said külalised valida loodus­matka, Suuremõisa lossi ringkäigu, Suuremõisa klaasi­koja või Lossi Butiigi töötubade vahel. Avapäeva lõpetas öö­piknik lossihoovis.
Täna hommikust on külalised Kärdlas, kus kultuurikeskuse kinosaalis jätkuvad loengud. Seekord on õpetajate ees Tartu Ülikooli teadlased. Koos tehakse jalutuskäik Hiiumaa gümnaasiumi ning järgnevad töötoad. Suvekool lõppeb täna pärastlõunal. Kooli alguseni on jäänud veel kümmekond päeva.
Hiiumaa gümnaasium avati mullu ja tänavu kevadel lõpetas esimene lend. Eestis on praeguseks 14 riigi­gümnaasiumi, neist 12 kontaktid leiab veebilehelt www.riigigymnaasium.ee Tänavu sügisel tööd alustavaid Rapla ja Viimsi gümnaasiumi pole veel jõutud lisada.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411