Teisipäev, august 29, 2017
 

Reigi kirik teel minevikust tulevikku

Harda Roosna
Laupäeval Reigi kirikuaias ja kirikus pühakoja ning koguduse ümmargusi tähtpäevi märkinud kogunemisel osales üle poolesaja inimese. Tähistati Reigi koguduse 390. ja Reigi Jeesuse kiriku 215. aastapäeva.
Hiiumaa muuseumi teadusdirektori Helgi Põllo juhatatud jalutuskäik kirikuaias andis kuulajatele põnevat teavet unustatud haua­kohtadest Hiiumaa kultuuriloos. Rohtunud hauaplatsid, kus leidub maakividele raiutud peremärke ja millel kõigil oma lugu rääkida, vääriksid väljapuhastamist ja tutvustamist.
Piiskop Joel Luhametsa peetud jutluse keskne sõnum oli soovitus märgata teisi inimesi enda kõrval, neid armastada ja toetada. Kohvi­lauas jätkus mõttevahetus Reigi kirikust, kogudusest ja Hiiumaast. Poliitikutest olid kohal Reigi kandi mees Tarmo Mänd ja Antti Leigri Pühalepast.
Järjepidevust kandsid ka kirikukontserdil orelil esinenud Ene Salumäe ja laulnud Karin Salumäe – nende sugu­võsa on pärit sealtsamast Pihla küla servast.
Reigi koguduse juhatuse esimees Naima Kukkur ütles, et esimest korda öeldi tähtpäeva külalistele avalikult välja: kiriku uuendamiseks tehakse plaane ja julgetakse ka toetust küsida.
“On ära otsustatud, milline peaks tulema Reigi kiriku uus katus, renoveerimis­projekti ja muinsuskaitse­tingimuste koostamine käib,” lausus ta.
Nii on idanemas lootus, et hiljemalt kümne aasta pärast, koguduse 400. tegevusaasta juubelil tervitab Hiiumaa üks sümboleid külalisi värskelt restaureerituna.
Kõik, kellele Reigi kiriku uuendamine korda läheb, saavad seda toetada, tehes annetuse SEB kontole EE461010220032458018.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411