Teisipäev, august 15, 2017
 

Ratsupäevad olid osalejaterohked

Helja Kaptein
Kärdla ratsupäevad olid osalejate­rohked ning hiidlastele edukad. Võistlejad ei lasknud end ka vihmast häirida.
Kärdla XVI ratsupäevadel selgusid Lääne regiooni avatud karikavõistluste üld­arvestuse paremad, kus hiidlasedki poodiumile pääsesid. Linnumäel toimunu oli sarja viies osavõistlus, finaal.
Võistlusklassis 3, kus kõige kõrgemad takistused, võidutses Maris Suuster, kes esindab Tondi ratsaspordiklubi (RSK). Kolmas oli Hiiumaa RSK esindaja Teele Talts.
Võistlusklassis 1 ehk madalaimate takistustega rajal saavutas teise koha Getter Kaevandes ESHKS klubist, kolmanda ja neljanda koha Viktoria Vesingi ning Kristella Küttim Hiiumaa RSKst.
Ponide arvestuses teenis kolmanda koha Sandra Laur, kes esindab Hiiumaa RSKd. Karikasarja klassis 2 jäi tema klubikaaslane Eliise Kaups napilt poodiumilt välja, olles neljas.
Finaali tulemused
Finaalvõistlusel osales seitse Linnumäe talli treeneri Maarja Berkmanni õpilast. Vanematest võistlesid ratsupäevadel Eliise Kaups ning Leenu Sarapuu ja noorematest Sandra Laur, Vanessa Simuste, Kristella Küttim, Johanna Kaskor ja Viktoria Vesingi.
Eriti hea meel oli juhendajal Eliise Kaupsi üle, kes saavutas kuni 95 cm kõrguste takistustega parkuuris hobusel Royal Harri teise koha.
“Noorematele annab sellisel võistlusel osalemine kogemust ja aitab harjuda rohkearvulise võistlejas­konnaga,” ütles treener.
Finaaletapi parkuuris number 3 teenis Maris Suuster hobusel Vilandro K teise koha. Parkuuris number 5 oli Teele Talts hobusel Cartouche kolmas. Parkuuris number 8b saavutas teise koha Riinu Rahuoja hobusel Baron Abruka.
Ratsupäevi kimbutasid vihmavalingud
Tänavused osalejaterohked ratsupäevad läksid igati korda, pisut segasid võistlust tihedad vihmapagid, mille tõttu ajakava korrigeerida tuli.
Võistluse üks korraldajatest, ratsutamistreener Maarja Berkmann rääkis, et väike vihmasabin sellist võistlust ei sega. Tugevama vihmaga aga hobune enam nii hästi ei hüppa, kuna pinnas muutub pehmemaks.
Võistlust küll ei katkestatud, aga reedel lükati sõitude algust tund aega edasi. Olid ka mõned kukkumised, kuid midagi traagilist ei juhtunud ning kiirabi ega loomaarsti tarvis ei läinud.
“Kukkumise konkreetset põhjust ei oska kõrvalt vaadates öelda, aga võib olla ebakõla hobuse ja ratsaniku vahel või mingi välistegur,” analüüsis kukkumise võimalikke põhjuseid treener.
Berkmann oli ratsu­päevadel ametis ka rajameistri assistendina. “Kuulsa Peterburi rajameistri Olga Fadejeva koostatud rada oli väga vahva,” hindas ta saadud kogemust.
Ta lisas, et Fadejeva rajad olid huvitavad ja teist laadi, mis andis juurde värskeid ideid. “Kahju, et ratsu­päevadel oli ka palju muid tegemisi ja kogu aeg ei saanud rajameistri kõrval olla,” ütles Berkmann, kelle sõnul õppimiseks jäi aega soovitust vähemaks.
Osalejaid aina rohkem
Ratsupäevade direktor Jaanus Berkmann rääkis, et võistlustega ja sinna juurde kuuluvaga jäi ta rahule, äpardusi praktiliselt polnudki. “Vanajumal nöökis seekord ilmaga, aga see käib ratsaspordi juurde,” ütles ta.
“Korra oli hirm, et ümber­ringi teed muutuvad läbipääsmatuks selle saju tõttu, aga abilised leidsid siingi väljapääsu, pannes kummi­matid eriti pehmetele kohtadele.”
Võistluste direktori sõnul on lähiajal plaanis tiimiga maha istuda ja arutada, mis läks hästi, mis vajab kohendamist. “Kõige rohkem tunnen heameelt vabatahtlike abiliste üle, keda oli nende päevade jooksul 60 ringis,” kiitis Berkmann neid, kes võistluse õnnestumisele aluse panid. Osad neist olid Linnumäel abiks suisa kümme päeva.
Kokku osales ratsupäevadel 240 hobust ja 200 ratsanikku, starte anti 839. Ratsupäevadeks ehitati karjamaale ka 220 talliboksi, kus öösel ratsusid hoiti. Osa olid ka teistes Hiiumaa tallides.
Kui palju tegelikult rahvast ratsupäevadega seotud oli, Berkmann öelda ei osanud. “Eks igal ratsanikul olid kaasas veel omad inimesed, kes nii talle kui hobusele toeks olid.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411