Teisipäev, august 15, 2017
 

Rahva lemmikkohvik Põlvest Põlve

Tuuli Tammla
Eelmisel nädalavahetusel peetud Hiiumaa kohvikute­päeval hääletasid kohvikute külastajad Selveri klientide lemmikuks kodukohviku Põlvest Põlve, mille eest­vedajatele anti üle 100 eurone kinkekaart.
Lemmikkohvik tegutses Kärdlas aadressil Pikk 52 ja 54, millest esimesel asub kalevivabrikuaegne maja, millel säilinud palju toonastele majadele omaseid jooni. Teisel elab perekond Kiiver, kes pidas kohvikut koos neile külla sõitnud suguvõsauurijatega üle Eesti.
Perenaine Kadi on tegelenud suguvõsauurimisega hobikorras alates 2001. aastast ja ta juhib üleeestilise seltsi Hiiumaa osakonda. Külastajatele pakuti suguvõsauurimise õpituba, otsiti infot geni.comist ja kogenud genealoogid selgitasid, kuidas alustada perekonnaloo uurimisega.
Näitusel olid üles riputatud pildid mööblitislerist alevivolikogu liikme Bernhard Maadiku eluteest ning Hiiu kogujate selts tutvustas kogutud vanu Hiiumaa fotosid.
Külastaja Anneli Salumaa rääkis, et just sellist kohvikut nad abikaasaga otsisidki: kodune, hubane, rahulik ning pakutakse just neid toite, mida selles kodus aastaid tehtud. “Lisaks veel uut ja huvipakkuvat teavet sugupuude kohta,” ütles ta, lisades, et huvi pakkusid ka ajaloolised Hiiumaa pildid ja selgitav jutt sinna juurde.
Igas kohvikus oli 50 kupongi, kuhu külastajad said märkida oma lemmikkohviku. Loosi tahtel osutus hääletanute seast 30 eurose kinkekaardi võitjaks Triinu Piil.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Tuuli

  foto Tuuli Tammla, mitte Helja Kaptein

   
   
   
  • Aitäh, et meie veale tähelepanu juhtisid, palun vabandust, parandasin veebis ära ja avaldan lehes ka paranduse. Harda

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411