Reede, august 18, 2017
 

Raamatupidaja amet köidab

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Peagi täitub Alla Lemkoval Hiiumaa tarbijate ühistus 40. tööaasta. Kuigi ta on ka muudatustele mõelnud, hoiavad uuendused ja meeldiv kollektiiv teda jätkuvalt samas asutuses raamatupidaja ametis.
Alla Lemkova (56) on Hiiumaa tarbijate ühistus (HTÜ) ehk praeguse nimega Coop Hiiumaa ettevõttes raamatupidaja ametit pidanud juba 39 aastat. Kohtudes ajakirjanikuga, pearaamatupidaja naeratab ja teatab, et tal ei ole kohe mitte midagi endast rääkida. Tegelikult juttu siiski jätkus.
Emmaste 8-klassilise kooli lõpetamise järel Tallinna kaubandustehnikumis raamatu­pidamist õppinud Lemkova suunati tööle Hiiumaa tarbijate kooperatiivi.
“Koolis õpetati tööd arvelauaga, aga tööle tulles sai kasutada juba juhtmega kalkulaatorit,” rääkis Lemkova ja lisas, et koolis said nad algteadmisi, kuidas klahvidel näppudega töötada.
Tööle tulles olid esimeseks väljakutseks kala- ja liha­arved. “Need ei läinud mitte kunagi klappima!” meenutas ta ja seetõttu tuli tihti kauplustesse, Hiiu Kalurisse ja Emmaste piimatööstusesse helistada.
Töölaudu rohkem kui ameteid
Esimene töökoht oli Lemkoval Kärdla keskväljakul asuvas endises kooperatiivi kontoris. “Istusin rohelise maja teisel korrusel kõige tagumises nurgas,” meenutas ta. Aja jooksul tuli vahetada laudu ja tegutseda erinevates ruumides, aga amet oli ikka üks – raamatupidaja – kuigi tõusis karjääriredelil raamatupidajast vanemraamatupidajaks ja siis pearaamatupidajaks.
Praegusesse töökohta HTÜ kontoris Heltermaa maanteel kolisid nad kakskümmend aastat tagasi.
Oma ameti kohta rääkis ta, et see pole nii igav ja kuiv töö nagu arvatakse: “Tänapäeval on kogu töö arvutitega ja alles nad vahetasid programmi.”.
Ta lisas, et talle meeldib, kui tuleb midagi uut, saab katsetada uusi asju ja välja tuua rohkem erinevaid andmeid.
Selleks, et oma alal arengule mitte jalgu jääda, tuleb end täiendada. “Aastas paar korda ikka käin koolitustel,” ütles Lemkova, kelle põhitööks on ostuarvete sisestamine.
Töökaaslased hoiavad ametis
Algaastail oli HTÜs paarkümmend raamatupidajat, praegu on nad ametis kolmekesi. Töö vahetamise peale on ka Lemkova mõelnud: “Hing nagu ihkaks muutust, aga eriti ei soovi ka…”
Paigal hoiavad paljuski töökaaslased. Lemkova sõnul on kaastöötajad ta ümber superinimesed, neil on hea seltskond, kellega palju aastaid koos töötatud.
Pearaamatupidaja silmad löövad särama, kui ta meenutab, kuidas tema 55. sünni­päeval tegi kogu kollektiiv talle superüllatuse, lauldes sünnipäevalapsele tema lemmik­laulu.
“Alla on aktiivne inimene, ta on pärast oma põhitööd alati kaasas laatadel, kohvikutepäevadel ja liikmepäeval ka korralduskomisjonis,” ütles HTÜ juhataja Kaja Antons. Ta lisas, et raamatupidajana on Lemkova ülitäpne, korrektne, teab oma alal kõike ja hoiab paberiasjad ühistus korras. “Teda võib sada protsenti usaldada!”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411