Teisipäev, august 1, 2017
 

Pruuli õpilased noppisid tiitleid

Hergo Tasuja
Hergo Tasuja
Staadioni uuel raja­kattel peetud Hiiumaa meistri­võistlustel domineerisid vanemtreener Toivo Pruuli käe all harjutavad noored. Neljakordseks meistriks tulid Kristina Joarand ja Edgar Liiber.
Hiiu vald värskendas EASi toel Kärdla linnastaadioni rajakatet, reedel peeti seal maakonna kergejõustiku meistrivõistlused. Uuendatud rajakate rekordisadu esile ei kutsunud, kuid enam ei saa ka öelda, et kulunud kate ei luba häid tulemusi teha või nimekaid võistlusi läbi viia.
Kuna staadionile hangiti kevadel tuulemõõtja, on jooksude ja hüpete tulemused igati määrusepärased ja lisatakse ka Eesti hooaja edetabelisse.
Joarand võttis neli alavõitu
Viimaste aastate tulemusi kõrvutades kerkisid esile naiste saavutused 800 meetri jooksus ja kõrgushüppes. Duelli pidasid maha Kristina Joarand ja Marta Eller, kes kaasvõistlejatega ruttu vahe sisse tegid. Esimene lõpetas 800 meetri jooksu ajaga 2.40,5 ja teine täpselt 5 sekundit hiljem. Tulemus on koguni 17 sekundit parem, kui 2015. aasta MV võitjal ja 9 sekundit parem möödunud aasta võitja ajast.
Väärib märkimist, et Joarand tuli stardijoonele otse kõrgushüppest, mille ta tulemusega 1,60 võitis. Võrdluseks, et eelmisel aastal oli ta 1,35ga meistrivõistluste kolmas.
Naiste sprindis oli ajaga 13,2 kiireim Annabel Pielberg. Kaugushüppe võitis 5,19 meetriga Anet Post.
Kuulitõukes mahtus esikolmik 18 sentimeetri sisse ning võidu võttis Tiina Koit 8,98 meetriga, jättes selja taha Marika Koppeli ja Mirje Roasto.
Naiste kettaheites näitas hoogsaimaid lennukaari Janet Lige, kelle ketas maandus 25,28 meetri peal. Mitmekülgsust tõestas Kristina Joarand, kes viskas oda 25,46 meetri peale ja võttis alavõidu.
Esmakordselt ametlikult medalialana kavas olnud 4×100 meetri teatejooksu võitis nelik Tiina Koit, Kristina Joarand, Annabel Pielberg, Marta Eller – aeg 55,7 sekundit.
Mällilt hea aeg, Liiberile neli tiitlit
Meestest näitas viimaste aastate kiireimat 100 meetri jooksu aega Marcus Mäll, kes läbis distantsi 11,3 sekundiga.
Kaugushüppes ja kuulitõukes lisasid võistlusel vürtsi väljaspool arvestust võistelnud külalised. Kaugushüppes maandus Gert Valdsalu 6,82 meetri peal, kui Hiiumaa meister Ken Pähn sai kirja 6,08. Olgu lisatud, et maakonna rekord on Tarmo Kobini nimel 6,87 meetriga.
Kuulitõukes lennutas Fred Vali raudmuna 17,20 meetri peale, millist tulemust pole saarel ammu tehtud. Maakonna meistriks tuli 13,16 meetriga Edgar Liiber.
1500 meetri jooksus pidasid haarava duelli Alari Remmelg ja Madis Annus, kus esimene näitas lõpuks väga korralikku aega. Remmelg võitis 4.54,7ga, Annus sai kirja 5.01. Aja alla viie minuti on viimastel aastatel kirja saanud veel ainult Kaarel Barinov.
Odaviskes lisas Liiber viimaste aastate võidutulemustele 6–7 meetrit ning 48,13 andis ülikindla esikoha, kuna teised said kirja üle kümne meetri vähem. Liiber võitis ka kettaheite, kui lennutas ketta 43,18 meetri peale.
Kõrgushüppe parim oli Jaan-Martin Ugam 1,55 meetriga. Teatejooksu võitis kvartett Marcus Mäll, Marko Pruunlepp, Edgar Liiber, Hergo Tasuja ajaga 47,1 sekundit.
Võistlused korraldas kergejõustikuklubi Hiiker, kohtunikega aitas Emmaste spordiklubi. Võistluse peakohtunik oli Toivo Pruul. Täieliku protokolli leiab spordiliidu kodulehelt.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411