Teisipäev, august 8, 2017
 

Plastipealinn Hiiumaa

Harda Roosna | Hiiu Leht
Plastitööstuse rolli Hiiumaa majanduses on kahtlemata raske ülehinnata – saare 2600st töökohast pakuvad plasti­ettevõtted ligi pool tuhat.
“Enamik hiidlasi teab, et just selles majandusharus on võimalik siin saarel leida aastaringset ja hästitasustatavat tööd,” ütles Hiiumaa ametikooli õppedirektor Piret Hion.
Näiteks Käinas asuva Dagö­plasti kogenumad seadistajad saavad kätte 1000 eurot kuus, lisatasu makstakse nii öötöö kui nädala­vahetustel töötamise eest.
Selleks, et saavutada mistahes erialal spetsialisti staatus, on vaja aga pidevalt juurde õppida. Hion ütles, et hiidlaste jaoks on heaks võimaluseks oma erialast kompetentsi kasvatada õppimine Hiiumaa ameti­koolis. Sellest sügisest alustab ameti­kool uuesti ka plastitöötluse seadistaja õppega ja seda töökoha­põhiselt. Töökoha­põhine õpe tähendab, et õppija juba töötab plastiettevõttes ning eriala omandamisel toimub lisaks koolis omandatavale suur osa õppest ettevõttes praktikajuhendaja käe all.
Üheksakuune õppekava on välja töötatud Hiiumaa ametikooli, plastitööstuse liidu ja Tallinna tehnikakõrgkooli koostöös. Kooliks on küll Hiiumaa ametikool, kuid õppetöö toimub pealinnas, Tallinna tehnikakõrgkoolis. Õppimine on tasuta, tööandja säilitab kooli ajaks töötasu, sõidukulud (sh ka lennu­piletid!) makstakse sõidupiletite alusel tagasi, heade õpitulemuste eest maksab kool õppetoetust. Tallinnas koolis on vaja käia üks kord kuus kolm päeva korraga ehk neljapäevast laupäevani.
Hion ütles, et kolm soovijat neil juba on, kuid neid võiks olla rohkemgi. “Veel jõuab asuda nii tööle kui õppima,” kinnitas ta.
Dagöplasti personalijuht Liljan Leo ütles, et neil on kohe tööd pakkuda kolmele-neljale seadistajale. Tööle võib tulla kohe pärast gümnaasiumihariduse omandamist, aga tööd saavad soovi korral ka põhikoolilõpetajad. “Teeme kohapeal väljaõppe ja kui töötaja on nõus ka edasi õppima, siis see on ainult pluss,” ütles ta.
“Seadistaja töö sobib noorema­poolsele inimesele, sest palju on jooksmist ja treppidest käimist, kuid ka heas füüsilises vormis 40aastased saavad hakkama,” kinnitas Leo.
Tööpakkumiste kohta saab lisaks uurida plastiettevõtetest ning õppimise ja kandideerimise kohta veebilehtedelt www.hak.edu.ee ja www.sais.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411