Teisipäev, august 22, 2017
 

Ohtlik juhtum merel võinuks kurvalt lõppeda

Peeter Sink
Neljapäeval, 17. augusti pärastlõunal sai häirekeskus teate veeõnnetusest Orissaares Illiku laiu läheduses. Teataja sõnul oli merele näha, et järelveetaval veetuubil istuvad kaks inimest ja nende ümber tiirutab tühjalt kaater. Päästjad liikusid päästepaadiga umbes kilomeetri kaugusel kaldast asuvale sündmuskohale, pidurdasid kaatri ja aitasid kannatanud veest välja. Esialgse info kohaselt olid tuubil istunud lapsed kukkunud lainetuse tõttu vette. Neid abistama kiirustanud täiskasvanust kaatrijuht tegi vale­arvestuse, mistõttu läks kaater kreeni ning juht ja ka kaatris viibinud teine reisija kukkusid vette. Kaatrijuhil ei olnud käe ümber mootori seiskamiseks vajalikku võru ja alus ei jäänud seetõttu seisma. Kaks inimest jäid tühjalt tiirutava kaatri piiramisrõngasse, teised pääsesid iseseisvalt kaldale. Lõbusõitu teinud lastel olid seljas päästevestid.
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais ütles, et tegemist on äärmiselt õnneliku õnnetusega, mis aga oleks võinud väga õnnetult lõppeda. Ta tõi selle sündmuse näitel välja päris mitu õppetundi. “Oma ohutuse tagamiseks peaksid päästeveste kandma kõik veele mistahes alusega minevad inimesed, ka täiskasvanud!” ütles Kais. “Kui kaatri väljalülitamiseks on ette nähtud vastav võru, tuleks seda ka kasutada,” lisas ta teise õppetunni. Kais oletas, et ilmselt eile kaatrit juhtinud inimene õpib sellest sündmusest ja paneb endale edaspidi alati võru ümber käe. Sama ohutusvõtet soovitas ta tungivalt kõigile, kes veesõidukiga merele lähevad.
Ka juhtis ta tähelepanu, et augustikuu jooksul on juba uppunud üheksa inimest. “Ärge pange enda elu asjatult ohtu, eirates lihtsaid reegleid ja mingil juhul ei tohiks ohtu seada laste elusid!” manitses Kais.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411