Teisipäev, august 1, 2017
 

Motokrossi segas tehniline rike

Hergo Tasuja
Aastal 2015 Nurste krossirajal taaselustatud motovõistlust segasid sel korral tehnilised probleemid. Märkimisväärne on, et rike ei tabanud Nurstes põrisevaid masinaid, vaid parvlaeva Tiiu, mille rivist väljalangemine vähendas oluliselt Nurste motokrossil osalejate arvu.
Tõenäoliselt pigem eestlastest osalejate arvu, kuna lätlased olid juba mitu päeva varem Nurste krossiraja juures laagri üles seadnud. Nagu nad ise selgitasid, on Hiiumaale tulemine ka justkui perepuhkus ja just see­pärast tullakse auto­karavaniga varem kohale. Loomulikult on oluline ka rajaga tutvumise võimalus.
Terve päeva raja ääres olnud korraldustiimi liikmed Anneli Teller ja Taavi Teller olid ka õhtupoolikul rõõmsad ja reipad. Ja kuigi võistlus­päev pakkus vaatamist küllaga, hindasid nad, et ka pealtvaatajaid oli möödunud aastast vähem.­
Hiiumaa võistlejaist oli klassis MX Retro neljas Jüri Kummer. MX-40 klassis kuues Rait Toomsoo, seitsmes Rauno Rand, 16. Oliver­ Vaikne. See oli ka kõige konkurentsi­tihedam klass, kus stardis 18 võistlejat.

Aastal 1993 algatati Nurstes Jüri Preobraženski eestvõttel motokrossivõistlus “Isad ja pojad”, mis viimast korda toimus 2001. aastal. See aga ei jäänud viimaseks võistluseks. Aastatel 2002 ja 2003 korraldas Preobraženski­ sama võistluse Hiiumaal Malvastes. Hiljem on sama formaadi ja nimega võistlust peetud Avo Lusbole üle antud õigustega Räpinas.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411