Teisipäev, august 22, 2017
 

Lukas kutsus liikmeid lojaalsusele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
110aastase Hiiumaa tarbijate ühistu nõukogu esimees Dan Lukas kutsus ühistu liikmeid olema lojaal­sed ja tegema oste ühistu kauplustest.
Laupäeval pidasid 110aastase ühistu liikmed koos peredega liikmepäeva Suure­mõisa lossi õues. Lisaks pidukõnedele sai oma pool tuhat peolist kuulata ka näitleja Margus Tabori meenutusi ja Anne Veski igihaljaid hitte.
Ühistu nõukogu esimees Dan Lukase sõnum ühistu omanikele oli, et 110 aastat on olnud piisavalt pikk aeg selleks, et tunda ennast surematuna.
Lukas soovis, et ühistu liikmed oleks nõudlikud volinike suhtes, heaperemehelikud ja lojaalsed. “Iga ost Coop Hiiumaa kauplustest teenib Hiiumaa kogukonna huve, sest meie teenitud raha suunatakse ühistu arengusse ning omanike ja tarbijatena meile tagasi,” ütles Lukas.
Ta tõi näite, et ostes Hiiu Pagari leiba, toetatakse sellega kümnete Hiiumaa perede sissetulekut ja leivatootmise säilimist Hiiumaal. “See ongi teadmine, et minust kui tarbijast sõltub väga palju, me peame hoidma kokku ja olema lojaalsed ehk teadlikud oma valikutes.”
Konkurentsis püsima jäänud
HTÜ juhataja Kaja Antons ütles, et teiste kaupluste tulek saarele niitis neid korraks jalust, aga nüüdseks on ühistu kosunud. Tänavune aasta jääb tema sõnul ajalukku nutikassade saabumisega Hiiumaa kaubandusse. “Juba veerand ostudest tehakse läbi nutikassa,” ütles ta.
Ajalooline sündmus on ka Hiiu Pagari uue leivamaja valmimine. Leivatööstuse ehitust toetas saare kogukond läbi Leader meetme.
Mullu oli HTÜ konsolideeritud müügitulu 11 miljonit eurot, kasum 400 000 eurot, tööd sai ettevõttes 130 inimest.
Hiiumaa tarbijate ühistu oli saarel monopoolses seisus kaubandusettevõtja kuni aastani 2008, mil Kärdla piiril Linnumäel avati saare esimene kaubanduskeskus, Selver.
Selveri tuleku mõju oli tuntav – 2009. aastal oli HTÜ käive 11 miljonit eurot ja kahjum 109 000 eurot. Aasta varem oli ühistu kasum olnud 331 000 eurot.
2010. aastal jõudis pärast mitmeid katseid ja vastu­seisule vaatamata Kärdlasse Säästumarket. Selle tuleku elas ühistu üle leebemalt, müügitulu küll langes 8 miljoni euroni, kuid kasumi­number kasvas
111 000 euroni.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411