Teisipäev, august 15, 2017

Loksalt toodi seitse medalit

Hiiumaa orienteerujad said nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel orienteerumissprindis ja sprinditeates ridamisi häid kohti.
Orienteerumistreener Anu Saue, kelle õpilased tõid koju viis medalit, võib uhkust tunda.
Edukaim oli Eliise Kesküla, kes saavutas T14 vanuseklassis kuldmedali. Helena Maripuu sai T16 klassis hõbe­medali. Maria Eller N14 klassis ja Siiri Talts N16 klassis tulid pronksmedalile. Osalejaid oli vastavalt 24 ja 20.
Poistest riputati hõbemedal kaela Kustu Künnapasele, kel oli P16 klassis 18 konkurenti. Saue lisas, et teda lahutas kuldmedalist vaid 0,8 sekundit.
Hästi esinesid ka mehed. Ott Rakkaselg saavutas M35 ja Toivo Saue M65 klassis teise koha.
Esimesel päeval, orienteerumis­sprindis oli stardis 14 Hiiumaa orienteerumisklubi (HOK) liiget.
Võistlust segas maru
Teisel päeval toimus seal­samas teatevõistlus neljaliikmelistele võistkondadele, kuhu kuulus kaks meest ja kaks naist. Hiidlased olid stardis kahe võistkonnaga.
Saue selgitas, et kuna HOKil vanuseklassis 14-16 poisse napib, kuulusid võistkonda Siiri Talts, Helena Maripuu, Eliise Kesküla ja Kustu Künnapas.
“Kahjuks selgus võistluse lõppedes, et üks võistleja oli suures võistlustuhinas märkinud ühe vale punkti ja esimesena lõpetanud hiidlased jäid sellel aastal medalita,” rääkis Saue. “Järgmistel võistlustel järgmine katse!”
Vanuseklassis 45-50 olid Raina Smill, Inga Karu, Toomas Mast ja Allar Padari neljandad.