Teisipäev, august 22, 2017
 

Laksbergi tunnustati Mari Möldre preemiaga

Helja Kaptein | Hiiu Leht
MTÜ EMSI all tegutsev Naaditeatri trupp tõi külateatrite festivalilt laureaaditiitli, Õie Laksbergile omistati Mari Möldre nimeline preemia.
17. külateatrite festival peeti augusti teisel nädalavahetusel Toris Pärnumaal. Festivalil osales 33 harrastu­steatrit üle Eesti 33 etendusega neljal mänguplatsil.
Emmaste harrastus­näitlejad polnud sel festivalil varem kunagi osalenud. Sestap loodeti, et küll oleks tore, kui neid vähemalt ära märgitaks. Nagu ikka, ei jõudnud hiidlased festivalil lõpuni olla, sest pidid laevale kiirustama. “Kui siis saarlased helistasid, et saime laureaadiks ja ka näitleja­preemia, arvasime, et saarlane teeb hiidlase kulul nalja,” meenutas Laksberg.
Enne, kui uhkeks minna, kontrollis ta harrastus­teatrite liidust ikka üle, kas ta mitmesaja osaleja seas tõesti nii suure tunnustuse pälvis. Õige jutt oli – 150eurone preemiarahagi lisaks.
“Preemia on eelkõige näitleja­töö eest,” selgitas Eesti harrastusteatrite liidu juht Kristiina Oomer. “See on suurim tunnustus, mida harrastusteatri näitlejale võib anda.”
Äksi lähedal Torni külas sündinud Mari Möldre (1890–1974) oli populaarne Eesti näitleja ja estraadikunstnik. Igal külateatrite festivalil, alates 2008. aastast, annavad Tabivere vallavalitsus ja volikogu välja temanimelise preemia.
Vahel otsustab Möldre preemia saaja žürii, seekord tuli ettepanek Tabivere valla poolt.
Laksberg: Teen tublisti tööd
Seda, kui palju erinevaid rolle ta kooliajast peale mänginud on, ei oska Laksberg kokku lüüagi. Enim meeldivad talle ikkagi lõbusad ja naljakad osatäitmised.
Etenduses “Pila-Peetri testament” mängis Laksberg ahnet õde Maretit. “Tüütasin lavastaja Janno Elmi juba ära, sest kogu aeg korrutasin, et mul ei tule välja,” meenutas ta rolli keerulist sünniprotsessi. Nimelt tuli tal mängida ahnepäitsu, kes on nõus ka oma vennaga kohtusse minema, et saada raha, mis pole tema oma.
“Kui suudad vaadata läbi selle tegelaskuju silmade, keda kehastad, siis hakkab roll kujunema,” rääkis
Laksberg. Rolli õige äratundmine tuli siis, kui Õie nägi telerist üht filmi, milles samalaadne tegelane.
“Pärast etendust palume ikka üksteise käest vabandust, et teineteist nõiaks sõimasime või peksa andsime,” naeris ta.
Ka oma häälega on Laksberg tublisti tööd teinud: “Loomult on mul valjemini rääkides kriiskav ja hele hääl. nii pean kogu aeg meeles pidama, et ei kriiska, vaid räägin valjusti.”
Teksti pähesaamine on õnneks olnud lihtne. “Kui kodus süüa teen, võtan lehe teksti kõrvale ja teen selgeks, siis järgmine leht ja nii see pikapeale pähe jääbki. Proovides on juba kinnistamine,” kinnitas Laksberg, et teksti tuleb ikka õppida, niisama läbilugemisega see pähe ei jää.
Uus roll terendab juba silmapiiril, täpselt pole see veel teada, aga kindlasti on pärit Eesti klassikast.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411