Reede, august 11, 2017
 

Kruusmägi näeb Kuivonenis potentsiaali

www.zoom8worlds2017.se
Jorgen Kuivoneni sõidud jäid silma Eesti ühele tipptreenerile Argo Kruusmägile, kes kutsus ta Zoom8 MMile – esimene rahvus­vaheline võistlus­kogemus on noormehel nüüd käes.
Jahtklubi Dago noorpurjetaja Jorgen Kuivonen (13) osales Zoom8 maailmameistrivõistlustel Rootsis Helsingborgis. Kokku purjetati 11 sõitu, millest halvim läks kõigil maha­arvamisele. Meistritiitliga saabus koju Jakob Haud Rein Ottosoni purjetamiskoolist, Kuivonen oli 66 võistleja seas 28. kohal. Kokku võistles Eestist MMil üheksa noormeest ja kolm neidu.
Treener Daimar Palli sõnul tegi tema õpilane väga head ja stabiilsed sõidud. “Arvestades, et Jorgen sõidab Zoom8 klassi esimest aastat, oli MMi sooritus väga hea,” hindas treener.
Kuivoneni kutsus MMile Pärnu jahtklubi peatreener Argo Kruusmägi. “Jorgen on juba mitu aastat osalenud Eesti purjetamisvõistlustel ning jahtklubi Dago endise liikmena jälgin pidevalt ka Hiiumaa noori. Sel aastal on Jorgen teinud mitmeid häid sõite ja sellega ka silma jäänud,” selgitas Kruusmägi. “Edasiseks arenguks oli vaja ka osaleda rahvusvahelistel võistlustel ja Rootsis toimunud Zoom8 võistlus oli selleks väga hea võimalus.”
Kuivoneni tulemust MMil nimetas ta ootuspäraseks, ehkki eeldas, et ta võiks jõuda osalejate esimese poole sisse. “Ilmastikuolud MMil olid väga erinevad ja sealt kogunes kindlasti palju kogemusi, aga kogemusi saadi kindlasti ka paadi tehniliste nõuete kohta,” ütles Kruusmägi ning soovis Jorgenile kannatust ja püsivust treenimisel.
Jorgen Kuivoneni võistlussõitu toetasid AS LeVa, AS GoBus, Hiiu vald, jahtklubi Dago ja OÜ Faasion.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411