Teisipäev, august 8, 2017
 

Kohvikutes koguti annetusi puuetega laste heAaks

Harda Roosna | Hiiu Leht
Seekord koguti Hiiumaa kohvikutepäeval kahes kohvikus annetusi puuetega laste heaks. Jausa külas avatud Krüsteni Hoowik oli üks neist, Kärdlas kalda tänava lasteaia õuel avatud Pidu ja Praazd­nik teine.
Krüsteni talu hoovikohviku ehk Hoowiku korraldaja Regina Siniorg rääkis, et sai idee, kuna nende suguvõsas on laps, kes õppis Kärdlas Vabaduse tänaval tegutsevas puuetega laste ja noorte keskuses ning nüüd on ametis sotsiaalkeskuses. “Küsisime, kas neil oleks tuge vaja ja Kärdla sotsiaalkeskuse juhataja ütles, et see oleks hästi tore ja et tuge vajaks puuetega laste keskus,” rääkis kohviku perenaine. “Meil oli ka hästi hea meel, et otsisime, keda toetada ja kohe leidsime.”
Krüsteni Hoowiku klientide annetustest ja ostudest sai kokku 752 eurot, millest 264 eurot oli otseannetus ehk kogumispurgist ja ülejäänud tuli kohviku müügitulust. “Kõik see läheb Kärdla sotsiaalkeskuse puuetega laste keskusele, kus selle raha eest soetatakse neile nutilaud,” ütles Siniorg.
Annetusi koolimineva Renno toetuseks koguti kohvikus Pidu ja Praazdnik. Kohviku tutvustuses on kirjas, et pärast aastatepikkusi uuringuid diagnoositi Rennol tõsine haigus ja tema tee tarkuse varasalveni on seni olnud konarlik. Renno tervisemurede murdmiseks tuleks tema ranitsasse lisada mõned eurod logopeedide, tegevusterapeutide ja teiste heade haldjate tarvis. Selle kohviku kogutud summa on veel täpselt kokku löömata, kuid jääb 500 ja 1000 euro vahemikku.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411