Reede, august 11, 2017
 

Kärdlas võib saada jalgpallipisiku

EGON TINTSE
Augusti keskpaik varsti käes, aga Hiiumaal elu käib ja söögimaja Viiger on lõunatunnil noorte jalgpallurite päralt. Lõunasöögi järel lähevad nad tagasi linna­staadionile, kus FC Flora noortetreener ja Kärdla jalgpallilaagri juhendaja Egon Tintse rääkis maakonnalehele, mis toimumas.
Jalgpallilaagreid korraldab Eesti Jalgpalliliit marketiketi Rimi toetusel aastast 2008. Alguses oli laager Tallinna-keskne, ajapikku laienes üle Eesti. Hiiumaal ollakse viiendat aastat ja iga kord osaleb laagris kuni poolsada last.
“Hiiumaa laager ongi selles sarjas üks suuremaid ja alati väga populaarne,” kinnitas treener.
6–12aastastest lastest, kes Kärdla staadionil palli järel ringi jooksevad, on enam-vähem pooled püsi- ja pooled suveks saarele tulnud mandri­hiidlaste lapsed.
“Hiiumaa on sellise laagri korraldamiseks väga hea koht,” märkis Tintse, kel juhendaja­kogemus ka Võru, Kohila ja Rapla laagrist. “Saar­tel lapsed kuulavad treenerit paremini, näitavad huvi välja ja vähem on ka muid ahvatlusi,” lisas ta.
Eesti Jalgpalliliidu noorteprojektide projektijuht Martti Pukk, kes ise Hiiumaalt pärit, alustanud jalgpalli mängimisega Kärdlas ja kuulub FC Kuressaare ridadesse, ütles Hiiu Lehele suuremat pilti selgitades, et juunis oli üle Eesti jalgpallilaagrites 847 poissi-tüdrukut, augustis aga 710.
“Soovime pakkuda lastele kahe nädala jooksul suvevaheajast natukene sportlikumat tegevust ja seda läbi jalgpalli,” selgitas Pukk.
Seda, et “nakatumine” jalgpallipisikuga noores eas võib piisava andekuse ja töökuse korral viia kaugele, said laagrilised näha juunis, kui kümme aastat tagasi just sarnasest laagrist alustanud ja praegu Inglise klubis Fulham mängiv Eesti koondislane Mattias Käit käis noortele oma sporditeest rääkimas ja autogramme jagamas.
Ka Hiiumaalt alustanud jalgpallurid on tublilt esinenud: nii mängib Andre Frolov praegu Eesti kõrgeimas, Premium liigas Paide linnameeskonna eest, Martti Pukk mängis aastaid samas liigas pallivas FC Flora meeskonnas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411